Kontejnery na textil

Kontejnery na textil

13. 5. 2013 - Ing. Lukáš Vébr
Sběrné bílé kontejnery firmy Dimatex CS spol. s r. o., které se objeví na 10ti místech města Varnsdorf, jsou určeny ke sběru textilních materiálů. Tento sběr slouží k další separaci a minimalizaci komunálního odpadu.

Vytříděné oděvy a textilní materiály se recyklují a dále používají jako surovina pro výrobu čistících hadrů, čistících plachetek, netkaných textilií, lepenek a dalších. Část ošacení vhodné k dalšímu nošení se v rámci charitativního využití věnuje Diakonii Broumov, kde se používá jako pomoc pro sociálně slabé a potřebné v krizových situacích.
Takto získaný textil neskončí na skládkách či ve spalovnách. Recyklací použitého textilu přispíváme ke zlepšení životního prostředí.
Náklady na svoz a zpracování, stejně jako náklady na pořízení nádob či úklid kolem nich hradí Dimatex CS spol s r. o.
Kontejnery na sběr textilu jsou bílé barvy s označením TEXTIL. Každý kontejner obsahuje návod k použití a popis co do kontejneru patří a co nikoliv.

Co patří do sběrného kontejneru:

Do sběrného kontejneru patří čistý a suchý textil (veškeré oděvy, bytový textil – záclony, závěsy, povlečení, potahy, ubrusy a deky) zabalený v zavázaných (zauzlovaných) igelitových pytlích/taškách, dále také spárované (svázané) nositelné boty.

Co nepatří do sběrného kontejneru:

Do sběrného kontejneru nepatří znečištěný nebo mokrý textil, matrace, molitan, koberce, tašky, netextilní materiály, komunální odpad a elektrospotřebiče.

Bílé kontejnery na textil jsou umístěny v těchto lokalitách:

Č.

ulice

stanoviště

1

Partyzánů

za poliklinikou

2

Jarošova

u separačního stanoviště

3

Komenského

u ZŠ

4

Havlíčkova

u Policie ČR

5

B. Němcové

u Klubu Střelnice

6

Fr. Kmocha

u bývalé burákárny

7

K. Světlé

u zdravotního střediska

8

Lesní

u. čp. 2969

9

Karlova ul.

v blízkosti prádelny

10

Západní

parkoviště u Regia a.s.