Kanárské ostrovy a jejich odvrácená tvář - Monika Srncová

31. 10. 2023 18:00 – 19:30
Městská knihovna Varnsdorf - sálek

Česká hudebnice Monika Srncová se znovu vrací do České republiky, aby uskutečnila měsíční turné cestovatelských o Kanárských ostrovech, které před 20 lety přijala jako svůj druhý domov.

Cílem besed je přiblížit návštěvníkům ostrovy a jejich kulturu z pohledu místních obyvatel. Ukázat nejen hudební nástroje, ale také kulturní jevy, které běžným turistům zůstanou utajeny. 

MONIKA SRNCOVÁ: Sopránová hudebnice a umělecká ředitelka s bohatou 20letou mezinárodní kariérou. Narodila se v bývalém Československu, v roce 1998 absolvovala Základní uměleckou školu v Brně. Tam byla také členkou a sólistkou několika hudebních souborů specializujících se na duchovní a lidovou hudbu.

Její umělecká dráha se posléze přenesla do Španělska, kde působí již 19 let. Zde se nejen věnuje hudbě, ale také tvorbě divadelních představení. Specializuje se na taneční vystoupení a vystoupení s ohněm. Její vášeň ji zavedla na scény do míst  jako jsou Tunisko, Indie, Itálie, Egypt a Anglie.

Na Tenerife absolvovala studium oboru housle a viola pod vedením renomovaných pedagogů, Branimira Hristova a Macareny Pesutic, na Vysoké konzervatoři v Santa Cruz de Tenerife. Navíc se věnovala studiu operního zpěvu pod vedením kanárské sopranistky Carmen Acosta. Zúčastnila se nékolika mistrovských kurzů včetně těch vedoucích Nancy Fabiola Herrera, Marty Matheu (Liceum), Ricarda Estrady a Raquel Lojendio.

Její sólové vystoupení zahrnují instituce jako Madridské etnografické muzeum, Národní muzeum v Praze Musaion, Muzeum Casa Abaco, Divadlo Timanfaya, Tenerife Royal Casino, Mapfre Guanarteme Foundation, La Laguna Paraninfo nebo Divadlo Infanta Leonor. Dále se účastnila různých hudebních festivalů a cyklů včetně Xeroxen (Kulturní centrum El Tanque), Zarzuela Festival (Guimerá Theatre), Fimucité Festival (Guimerá Theatre), Contemporary Ensemble (spolupráce s Tenerife Symphony Orchestra) a hudebních cyklů komorní hudby na místech jako je Národní muzeum výtvarných umění Tenerife nebo Divadlo Infanta Leonor.
 

Vstupné: 50 Kč
Městská knihovna Varnsdorf
Otáhalova 1260
Varnsdorf
407 47
Telefon412372678
Kontaktní osobaIng. Ilona Martinovská