Rampušačka

Rampušačka

4. 5. 2006 - +DiS. Jan Louka
Nedělní oslavy odchodu zimní vládkyně tohoto kraje Rampušačky do své ledové sluje a předání vlády máji byly ve Varnsdorfu velkolepé.

K Městskému divadlu se slétlo nebývalé množství čarodějnic a čarodějniček. Lítaly, řádily a tančily. Byly tak úžasné a odporné zároveň, že některým obyvatelům z nich naskakovala husí kůže a jiným nestačil obyčejný úsměv. Hlasitý smích a údiv byl všude kolem. Atmosféra kouzelná..
Samozřejmě byly ohodnoceny nejúžasnější čarodějnice i maličké čarodějničky. Úloha to však pro porotu byla nelehká, neboť jak vlastně určit tu „nejhezčí“?. Vítězky kategorií senior a junior obdržely láhev sektu a sladkou odměnu. Nejenže při tomto reji čarodějnic zatančily varnsdorfské mažoretky, ale i mažoretky čarodějnice a čarodějnicky naladění Dykyťáci.
Po jejich vystoupení vyzval ředitel divadla Martin Louka všechny přítomné, aby se připojili i se svou dobrou náladou do tradičního lampiónového průvodu a vyprovodili tak Rampušačku na poslední cestě. I povoz, jenž Rampušačku odvážel, byl velmi netradiční. Traktůrek Máňa, s řidičem a majitelem Jiřím Suchardou, ji dopravil na místo určení k poslednímu rozloučení. Cestou hrála hudba, lidé zpívali a tančili a v příjemném šeru za svitu stovek lampiónů vyprovázeli Rampušačku až na náměstí. A tam vzplála obrovská vatra...
Světla zhasla, rozezněla se hudba a nastal čas vrcholný. Čas tradičního ohňostroje, na který jsme všichni „varnsdorfáci“ řádně pyšní. Rok co rok se na závěr Rampušačky sjíždějí lidé ze širokého okolí, aby viděli tu krásu a zažili tu atmosféru. A věřte, že letošní ohňostroj byl jedinečný. Z davu přihlížejících byl slyšet úžas, nadšení a některým se i slzy v očích leskly. Po několikaminutové spleti krás byl závěrný potlesk všech dostatečnou tečkou.
Je snad investice města do ohňostroje vyčíslitelná? Tolik nadšených tváří a spokojených lidí..., to je věru k nezaplacení. A stačilo pouhých 30 tisíc.
Děkuji městu a všem organizátorům za skvělý zážitek
rm

Při sletu čarodějnic před Městským divadlem bylo k vidění několik čarodějnických vystoupení

Čarodějnice ve své plné kráse (vpravo vítězka v kategorii dospělých ježibab)

Máňa

foto rm

foto ZV

Diskusní fórum bylo uzavřeno, už není možné přidávat příspěvky!
 
Diskusní fórum
poděkování elektronickou poštou
Autor: Jana Fořtíková
4. 5. 2006 13:46

pane ing.Poláčku,
ráda bych Vám touto cestou vyjádřila poděkování za nádherný ohňostroj, který byl ještě podpořen hudbou Novosvětské symfonie. Málo věcí mě v dnešním světě dojme, ale upřímně, na nedělní večer nezapomenu, protože to byl nejkrásnější ohňostroj za celá léta Varnsdorfu a nejkrásnější večer pálení čarodějnic. Ohlasy byly slyšet i mezi lidmi okolo stojícími, a navíc potlesk po ohňostroji jsem nezažila nikde. Alespoň za sebe a svou rodinu děkuji. To se Vám opravdu povedlo. Chtěla jsem vám poslat e-mail hned ráno a potěšit Vás jako jste vy potěšil nás, tak také činím.

K Rampušačce
Autor: Jaroslav Novotný
19. 5. 2006 23:36

Vážený pane starosto, jsme potěšeni, že nám došla řada kladných ohlasů na letošní ohňostroj, provedený u Vás poprvé s hudebním doprovodem. Rád bych Vás osobně požádal při této příležitosti také o poděkování p. Suchardovi, který velmi iniciativně s členy JSDH realizaci této akce po technické stránce výrazně umožnil právě svým osobitým přístupem k řešení. Rovněž prosím o poděkování p. řediteli Mětského divadla Loukovi. Rádi u vás i v příštích letech provedeme takové ohňostroje a budeme se snažit přijít vždy s nějakou novinkou v této oblasti. Přeji hezké dny Jaroslav Novotný