Městské centrum kultury a vzdělávání finišuje
Diskusní fórum
Diskusní fórum bylo uzavřeno, už není možné přidávat příspěvky!
Na zamyšlenou
Autor:
L
-budova je to nádherná - ve středu města vypadá pěkně - přesto si troufnu konstatovat, že varnsdorf takto prostorově velikou knihovnu nepotřebuje - to nejsou jenou investiční náklady, ale i nemalé provozní, které v budoucnu budou muset být vynaloženy (i přesto, že se dům zateplil, a že tam jsou plast. okna). - nejzávažnější problém vidím v tom, že se kniohovna začla stavět neuváženě a ukvapeně - o tom svědčí i dotační příjmy na onu stavbu = téměř žádné :-( Poslední co si troufnu trošku zkritizovat je Dům dětí a mládeže v této budově. Absolutně si to nedovedu představit jak děti budou chodit do nějakého třetío patra po "mramorovém schodišti" - dělat v areálu hry, táboráky u kytary atd...
každé město má řadu budov, které byly stavěny pro nějaký specifický účel a velmi těžko jsou pak využitelné pro něco jiného. Soukromé subjekty o ně nemají zájem, případně jejich úmysly nezapadají do koncepce daného města. Stejně tak to bylo s budovou u červeného kostela, která byla postavena pro účely státní správy a samosprávy a vystřídala se v ní škola, internát, hudebka apod. ale téměř nikdo jí nevyužil. I tato budova v centru města na tom je stejně. Původně se plánovala knihovna kousek vedle do továrního objektu, který byl místo dnešní Hypernovy a náklady na její stavbu by byly téměř stejné. Přestavba na multifunkční objekt pro knihovnu a další spolkový život včetně infocentra a domu dětí není zas až tak špatný nápad, škoda jen, že se na přestavbu nepodařilo získat nějaký šikovný dotační titul. A spojovat funkci domu dětí jen s táborákem je stejné jako družiny v objektech školy apod. JS
Samozřejmě, že by se to s tím DDM dalo rozepsat - nebylo ale ke konci již místo. Já bych si DDM dokázal představit v nějaké malé útulné vilce ve středu města se zahradou. DDM by měl dělat různé výměnné pobyty s obdobnými zařízeními (v DDM se i někdy spí - třeba i ve spacácích na klubovně), v DDM by to mělo žít - (zpěv, tanec, rámus, kolektivní hry atd.) - s tím třeba souvisí i pobyt na zahradě, dělání táboráků u kytary, různých kolektivních her atd. atd. V této budově si to opravdu nedokáži představit - a upřímě pedagogy volného času i děti lituji! Je sice hezé, že DDM bude mít moderní prostředí ("mramorové schody, výtah, WC a dveře na čidla atd.), ale já osobně bych tento přepych vyměnil za soukromí a uvolnění dětí při volnočasových aktivitách). Každopádně si opradu nedovedu představit DDM v této nóbl mega budově. (Berte to, ale jako můj interní názor se kterým nemusíte souhlasit). :-))))
ja si vašeho názoru naopak velmi cením, dnes nebývá zvykem kulturně a rozumně diskutovat, spíše jen kritizovat a urážet. Ono je to s těmi Domy dětí dost složité, v našich podmínkách jsou objekty ve vlastnictví měst a zřizovatelem je kraj, je to takový právní kočkopes stejně jako u Muzea, Základní umělecké školy apod. Tím je dáno to, že nehospodaří ve svém a vždy se tam nějak prolínají dva rozpočty, náklady, opravy apod. To co tady popisujete zkoušíme udělat se skauty, kterým jsme pronajali domek po bývalém zahradnictví, který je ve středu města, přesto umožňuje svojí polohou hry venku, přírodu, opékání apod. Možná jsme tím postavili Dům dětí (který asi stejně časem spadne pod město jako vznešenou organizaci a čas ukáže, zda je to správné. Já myslím, že stejně původní plány budou ještě přizpůsobeny svému provozu, jak to vždy bývá. Hezký den. JS
koaliční smlouva
Autor:
Petr
Proč opět není zveřejněna na těchto stránkách koaliční smlouva? Když kliknu na odkaz, tak se tam objeví požadovaný dokument není k dispozici. Je to technická chyba nebo účelová? Díky
Doufat nestačí-platíme to ze svého
Autor:
Petr Heinrich
V úvodu disk. příspěvku, mi dovolte kratičkou úvahu. Domnívám se, že je nad míru normální a prospěšné, prosazovat i názory, které zpočátku nemají podporu většiny. Čas nakonec ukáže, zda je to cesta správná či nikoli. V případě rekonstrukce multifunkčního centra s knihovnou si dovolím tvrdit, že ta našecesta správná byla. Názor jsme prosazovali proti většině. Pro rekonstrukci hlasovali převážně koaliční zastupitelé. A za svůj názor jsme byli též napadáni. Šlo nám údajně pouze o zviditelnění. Jenom jsme kritizovali, ale řešení nenabízeli. Čas ukázal pravdu na naší straně. Grant žádný není a vše budeme platit z městské „kasy“
Nebyla to pravda, že jsme pouze kritizovali. Řešení jsme nabízeli. Plánovanou částku na vypracování projektu a realizaci ve výši 12 mil. přesunout do investičního fondu. Tuto částku pak použít pro financování spoluúčasti u případného grantu. Podat žádost o grant a počkat na dotaci! Hrozilo totiž oprávněné nebezpečí, že pokud nedostane město žádnou dotaci od státu, bude muset zaplatit v dalších letech celou částku za rekonstrukce v hodnotě sedmdesáti tří miliónů korun ze své „pokladny“. Na naše dotazy, zda vedení města vůbec o grant požádalo, se nám odpovědi nedostávalo. Tehdy v tisku starosta Poláček tvrdil, že je optimistou a věří, že dotace na knihovnu se podaří získat, neboť v roce 2005 získalo město z dotací již 60 mil. Vážený pane starosto, pouze doufat nestačí. Připomínám, fakt, který v tisku vyjádřilo město Rumburk :“ …vedení města by si netrouflo zahájit opravu, pokud by nemělo schválenou dotaci“ .
Dovolím si tvrdit, že dnes nás rekonstrukce nebude stát např. 44 mil. (viz. Město Jihlava rekonstrukce pětipodlažní budovy knihovny a to památkově chráněné), ona nás nebude stát ani těch proklamovaných 73 mil. Já si dovolím tvrdit, že bude stát miliónu 100. A budu velice šťasten, pokud tomu tak nebude. A rád se za tuto prognózu omluvím. Znovu připomínám, pokud to někomu ještě pořád nedochází. Vše bude hrazeno z peněz města, z našeho městského rozpočtu. V době, kdy se škrtají finance například příspěvkovým organizacím, neboť se musí šetřit peníze na investice. Připadá tohle někomu normální? Mně ne!
Co říci závěrem? Nebudu pouze kritizovat, ale nabízím i řešení. Za tento nesmyslný postup při předražené, megalomanské rekonstrukci, by měli odstoupit všichni ti zastupitelé, včetně vedení města, kteří dnes v zastupitelstvu sedí a v roce 2006 pro jeho schválení zvedli ruku. Byli nakaženi falešným optimismem pana starosty Poláčka a dále hrozí, že budou některé věci rozhodovat špatně. Pokud to tak udělají, zachovají si tvář, neboť si občan může říci, něco zpackali a asi je to trápí.
Nedá mi to, abych na přípsěvek pana Heinricha nereagoval a trošku jej neuvedl na pravou míru.
To, že se do dnešního dne nenašel vhodný dotační titul totiž ve skutečnosti také znamená, že se město sice snaží, ale uř dlouhou dobu podobné dotační titulu prostě nejsou vyhlašovány. Také to samozřejmě znamená, že by v centru města nadále zůstala jedna chátrající a jedna vyhořelá budova, u kterých by při současném nárůstu cen materiálu a stavebních prací každým měsícem zvyšovala cena její případné rekonstrukce. Protože je naše město jedno z úspěšnějších měst v čerpání dotací (fotbalový stadion, kanalizace, komunikace apod.) je zcela normální (viz TV a mnoho žadatelů o koupaliště), že jednou dotaci dostanete a je to dobře a jednou také ne a projekt prostě postavíte za své. Někdy totiž čekat, znamená se nedočkat, neboť jak praví přísloví: "každý den není posvícení".
Aby to bylo srozumitenější můžeme to srovnat s Hrádkem - o peníze na jeho rekonstrukce z tzv. norských fondů jsme žádali mezi prvním, kdy bylo Euro za 36 Kč. Díky tomu, že Euro je dnes za necelých 24 Kč a cena stavebních prací se zvýšila více než o třetinu, zvýšila se výše žádosti o dotaci o více než třetinu. To z projektu činí po Litomyšli druhý nejdražší titul a je otazníkem, zda s takto drahým (výše podobná jako u centra) uspějeme.
K závěrečnému odstavci pana Heinricha jen tolik, že kdo chce psa býti, hůl si vždy najde a já jako zastupitel sice nejsem rád, že město platí celou rekonstrukci ze svého, ale určit jsem rád, že jsem pro rekonstrukci zvedl ruku, že byla zahájena a rozhodně se to nebudu stydět. Krásná, zrekonstruovaná a hlavně funkční budova uprostřed města bude totiž jeho chloubou. JS
Žádnou hůl nehledám, prostě to tak cítím. Pokud by to bylo z peněz samotných zastupitelů, asi by nad schválením rekonstrukce přemýšleli zodpovědněji a hlavně ne po linii – „Franto teď nás musiš podržet, ikdyž příslib dotací v nedohlednu ale doufáme že něco bude.“
Oni totiž někteří fungovali tak, že se do materiálů na zastupitelstvo koukli poprvé až po příchodu najednání.
Znovu připomínám, a ono souvisí vše se vším. Měli jste tady odborníka na rekonstrukce a výstavby knihoven a ten Vám tento záměr NEDOPORUČOVAL. Ale prvopočátek všeho je ten, že se vůbec v rámci nesmyslné optimalizace školství rušila „průmka“ aniž by se vědělo, co a za jaké peníze bude dál s tou budovou. Proto by měli odstoupit všichni ti, kteří za celý ten proces nesou zodpovědnost.
No a s tou dotační politikou? Pokud by seděl na úřadě dotační profík…, a ne až od poloviny dotačního období…???
Píšete:“…naše město jedno z úspěšnějších měst v čerpání dotací (fotbalový stadion, kanalizace, komunikace apod.“ Asi tu úspěšnost musí posoudit někdo jiný, takhle to trošku zavání.
Když to porovnám s dotační úspěšností Školy cestovního ruchu, kde sedí dotační profíci???!!! Nebudete doufám tvrdit, že to je tom, že tam mají známe. To Vaše vedení tvrdilo při úspěšnosti Krásné Lípy: „…Von tam má své spolužáka z vysoké“
Ale v příspěvku jsem nekritizoval dotační úspěšnost města.
A na … "každý den není posvícení" snad ani nemá cenu reagovat, co myslíte? Ani jako na vtip. Pořád tvrdíte, že na nic nemá město peníze, ale výstavba za těžký milony Vám vrásky na čele nedělá?
Zdravím a přeji klidné spaní.
Je sice hezké tvrdit, že kdo chce psa bít, že si vždy hůl najde, ale může se to říci i jinak : na vše se najdou výmluvy...
Shoduji si s panem Heinrichem. Myslím si, že stavba byla opravdu ukvapená... Byli byste frajeři, kdyby jste to uznali (Mgr.Vajsová,Ing.Poláček, pan Sucharda...) a jiní vehementní propagátoři této mega stavby na kterou jste zatím nebyli schopni sehnat dostatečné dotace... Pokud byly pochyby, tak se mělo počkat. Jsem zvědav cco s tím udělá nový místostarosta, který je zodpovědný za projekty. Pokud se mu bude dařit jako se školou, tak si myslím, že možná ještě něco zachrání a získá nějaké prostředky z dotačních fondů. Je to síla ...
Žádný název
Autor:
jirka
tak to je síla, pokud město s rozpočtem necelých 270 mil. Kč začne rekonstruovat budovu, u které hrozí že se rozpočet vyšplhá až na 100 mil. Kč tak musí mít opravdu zodpovědné a svědomité zastupitele, kteří opravdu myslí hlavně na své občany. Rozhodně jsem pro aby tito zastupitelé si šáhli do svědomí (lepší by bylo odstoupit), protože nejsem si jistý pokud budeme mít pravda reprezentativní budovu, ale budovu, kterou bude město splácet 25 let.
Knihovna ?
Autor:
Ladislav Houžvička
Dobrý den, protože se ani já nemohu ztotožnit s takto nákladnou rekonstrukcí budovy č.p. 1260, tak přikládám dopis, který jsme zaslali zastupitelům v minulém volebním období. Byl otištěn i v Děčínském deníku. Jak na tento článek reagovalo vedení města snad ani není třeba poukazovat. Smutné na celé kauze je to, že se splnilo naše proroctví o úplném financování města bez jakékoliv dotace. Když jsme na tento fakt poukazovali na Zastupitelstvu, tak jsme byli pouze zesměšňováni a bráni za blázny. Kdysi se jeden místostarosta města k jinému problému vyjádřil takto: „ Jen čas ukáže čemu a komu to bude prospěšné“. Stejná spojitost mě napadá i nyní s rekonstrukcí budovy č.p. 1260.
Otevřený dopis členům Zastupitelstva města Varnsdorf
Vážení zastupitelé, dne 02.03.2006 budete schvalovat rozpočet města na rok 2006.
Nedílnou součástí tohoto rozpočtu je také financování rekonstrukce bývalé budovy Střední průmyslové školy strojní pro potřeby nové knihovny. Tímto otevřeným dopisem Vás chceme požádat o důkladné zvážení všech pro a proti před Vaším hlasováním ve věci financování této nákladné rekonstrukce. Jedná se o investiční akci v řádu několika desítek milionů korun, proto by měl být každý občan, který projeví zájem, informován. Bohužel vedení města tak k dnešnímu dni neučinilo a svým postojem rozhoduje v rozporu s usnesením Zastupitelstva města. Žádáme Vás tímto o přesunutí plánované částky na projekt a realizaci, ve výši 12 milionů korun, do investičního fondu. Tato částka se později kdykoliv může použít jako spoluúčast na případný grant. Jako příklad spoluúčasti uvádíme: v Rumburku , jak jistě všichni víte, bude rekonstruován kulturní dům za sedmdesát miliónů, z toho státní dotace činí padesát miliónů! Vsetín realizuje projekt nové knihovny ve výši 12 milionů korun pomocí Evropského sociálního fondu, Ministerstva pro místní rozvoj a Zlínského kraje. Město Jihlava v letošním roce rekonstruuje pětipodlažní budovu (státní archiv) ve výši 44 milionů korun, a tak bychom mohli pokračovat dále.
Celou akci s rekonstrukcí vidíme spíše tak, že se současné vedení města snaží členům Zastupitelstva a občanům města podsunout fakt, že rekonstrukce budovy č.p.1260, v Otáhalově ulici, kde má být umístěna i knihovna, je výsledkem „optimalizace školství“ v našem městě. S tímto tvrzením nemůžeme souhlasit. Aby nám nebylo neustále podsouváno, že jsme proti knihovně ve Varnsdorfu, rádi předložíme své návrhy řešení do diskuze.
Vážení zastupitelé, věříme, že k tomuto problému budete přistupovat s veškerou vážností a odpovědností, která Vám byla svěřena.
S pozdravem
Houžvička Ladislav a Heinrich Petr
Zde je odkaz na výsledek hlasování, abychom věděli, kterým zastupitelům máme jednou poděkovat, že dopomohli svým hlasem k zadlužení města bez snahy o spoluúčast státu, kraje nebo EU.
Zdroj: Město Varnsdorf (uvedené usnesení )
K rekonstrukci budovy č.p. 1260 na Otáhalově ulici.
Pan Houžvička by měl pro úplnost také zveřejnit své návrhy na řešení špatné situace Městské knihovny, jak je prezentoval na jednom ze zasedání ZM.
Šlo o celkem 3 návrhy na řešení problému:
a) zachovat pro knihovnu budovu na ulici Karlova a rozšířit jí přístavbou,
b) postavit novou budovu na „Zelené louce“,
c) pro potřeby knihovny upravit celý objekt č.p. 1838 na Masarykově ulici a MěÚ přemístit do budovy č.p. 1260 na Otáhalově ulici.
Všechny návrhy mají samozřejmě racionální jádro, ale jejich finanční náročnost si nijak nezadá s náklady na rekonstrukci budovy bývalé Průmyslovky pro přeměnu na Městské kulturní a vzdělávací centrum (podle projektanta rekonstrukce č.p. 1260 by varianta „Na zelené louce“ byla hodně přes 100mil. Kč).
Při přemístění odborů MěÚ by bylo nutné s největší pravděpodobností také vrátit státu dotaci (ve výši cca 15mil Kč), kterou město dostalo právě na úpravy, nutné pro fungování města jako „Obce s rozšířenou působností“ v novém uspořádání systému veřejné správy. Cena rekonstrukce by se nejspíše nijak nelišila od současně plánovaných nákladů pro „Knihovnu“, pravděpodobně by také ještě narostla.
K nákladům na rekonstrukci č.p. 1260 je nutné vzít do úvahy několik faktorů:
- Budova byla ve velmi špatném stavebním stavu (hraničícím s havarijním); jakákoliv prodleva v zahájení nápravy by přinášela čím dál větší škody (o skutečném stavu věcí je možné se informovat na OSMI MěÚ) a spolu s vedlejším zbořeništěm to byla ostuda města.
- Velká část nákladů je z titulu sanace základů, opravy střechy, výměny oken a celkového zateplení (vše muselo být provedeno v každém případě, pro jakékoliv pozdější využití).
- Město, jako odpovědný a správný hospodář musí svůj majetek chránit a v péči o vzhled města jít dalším majitelům příkladem.
- Budova č.p. 1260 byla městu krajem bezúplatně převedena právě na využití pro městskou knihovnu.
Ing. Vladimír Bartoň
Vlajka pro Tibet
Autor:
roman.buric
Že jsme "kulturní" město nás přesvědčilo hlasování zastupitelstva o připojení k " Vlajka pro Tibet". Komunisti nezklamali, ale to se dalo čekat , že bratra čínského bolševika nepotopěj, ale ODSáci (někteří) mě překvapili. A už vůbec jsme nečekal negativní hlasování od lidovců.
je to sice trošku od tématu diskuze, ale přiznám se, že mě hlasování jako předsedu kulturní komise také překvapilo. Když jsme záležitost projednávali v komisi, dospěli jsme jednohlasně k podpoře projektu a rada města také doporučila hlasování o této zálěžitosti v zastupitelstvu. Stále jsem předpokládal, že když zastupitelstvo na svém květnovém jednání projevilo nesouhlas s usnesením vlády o samostatnosti Kosova, že podpoří i tuto iniciativu. Přepočítal jsem se a přiznám se, že i mě děsí ten odklo společnosti doleva a rozhodně se s ním nehodlám smířit. JS
Dobry den. To s tim doleva myslite vazne? Vzdyt je to
pausalizace jak Brno...nebo ne? Cozpak je Cina soucasna vskutku
levicova??? Kdybych takto uvazoval, mohl bych prohlasit, ze je
"pravicova", protoze je tam na vzestupu nacionalismus a v Tibetu se
chovaji tak, jakoby se zhledli ve fasizmu. Clovek by nemel zapominat,
ze svet je preci jen slozitejsi. A to se na mne nezlobte,
ve Vasem predchozim prispevku se tento vypadek v pameti projevuje.
Pravá levá pravá levá dup dup dup :-) Jsme v roce 2008 prece!
Ahoj Romane, je mi hloupé reagovat takto přes mail, ale někdy je potíž se setkat; a m.j. i pro ostatní dikutující. Jsem obecně proti násilí a útisku. S odsouzením násilí v Tibetu nemám problém a klidně se k tomu přihlásím vyvěšením vlajky na své provozovně sám za sebe, ale považuji rovněž za určitý útisk zavazovat město a to nejen dnes, povinností vyvěšovat cosi v den D a hodinu H. Proto jsem tento návrh nepodpořil. Zdraví Jarka Draský
Máte pravdu, je to hrozný závazek pro město vyvěsit v určitou hodinu vlajku, daleko jednodušší závazek pro město je financovat opravu 1 budovy za několik desítek milionů korun. Mimochodem, vy jste byl též pro opravu této budovy, seznámil jste se před hlasováním s předpokládanými náklady???
Vážený, v životě to chodí tak, že nic není jenom černé nebo jenom bílé. Stavte se u mě ve firmě na kafe, dáme řeč. J.D.
jardo, to není o závazku, to je o tom, že se k tomu město postaví tak nebo tak. Hlavně si myslím, že nejde vůbec o Tibet, ale o politikaření ve městě. Proč jinak by byli proti Poláček a Jára. Poláček proto, že to přišlo od Zelených a Jára proto, že Poláček. Ale s vlajkou na tvý provozovně to není blbej nápad, jen to dotáhnout, vlajku ti seženu, když budeš chtít. R.
nějak sem zapomněl vyplnit ten správnej chlívek, takže jsem byl anonym, ale jsem to já.
to snad není ale sám, i když je výjimkou :-). JS
Ahoj Míšo, já nemyslel jen sebe :-) i když to tak vypadalo, ale třeba pana Draského, Heinricha a další podepsané. Ahoj Jirka
Ještě poslední z mé stany příspěvek do diskuse na toto téma. Mám za to, že to je tochu jinak - formulace návrhu na usnesení nebyla úplně šťastná. Pokud by bylo navrženo usnesení, že ZM odsuzuje násilnosti v Tibetu, tak to prošlo. Zdraví J.D.
P.S. - chcete-li být více v obraze o tom kdo s kým a kdo za koho, choďte častěji na jednání ZM; nebudete docházet k lichým úsudkům
no to je právě přesně to, co Jarda Draský psal! Číst na webu "pouze" výsledky hlasování je asi totéž, jako dělat recenci na knížku přečtením ukázek na obalu :-), nebo když hodnotíte kvalitu sportovního zápasu podle jeho výsledku. Může být vynikající, strhující a přesto bez branek. Mě to připadá, že předpokládáte výsledky hlasování jako v parlamentu, tedy jednotně stranicky. S tím se u městského zastupitelstva setkáte maximálně několikrát za dobu volebního období a pouze v zásadních otázkách. Ve většině hlasování jde o hlasování podle každého jednotlivce a je naprosto běžné, že zastupitelé jedné strany hlasují zcela odlišně, neboť mají na věc jiný, svůj vlastní názor. Hlasování je pak jen výsledek kvality přípravy materiálů, vlastních úsudků a získaných informací. JS
Zdravím Vás pane Draský i další v diskusi
Ono ale nešlo jen o násilnosti v Tibetu, kdy čínský režim v této obsazené provincii krvavě potlačil protesty původních obyvatel. Jde o celkový nesouhlas s kulturní destrukcí této "střechy světa" kterou čínská vládnoucí strana systematicky provádí. Boří se tisíc let staré kláštery (zde nejvíc nerozumím panu doktoru Járovi), v centru Lhasy vedle původního sídla Dalajlámů, kam směla dříve noha cizince jen na zvláštní povolení, dnes stíní mrakodrap a staví se parkoviště pro výstavní supermarkety (zde možná naopak někomu jinému možno porozumět). Vedle násilné likvidace a pošlapávání kulturních tradic bylo navíc jako (podpůrný proces) zahájeno řízené osidlování této „kolonie“ etnickými Číňany.
A právě na protest proti této kulturní genocidě, ne nepodobné té americké vůči původním obyvatelům, se desetitisíce měst ve světě a již i stovky měst v ČR připojují k iniciativě "Vlajka pro Tibet".
Na závěr připomenu, jak bylo i mě vysvětleno, proč je tak důležité a symbolické podpořit právě Tibet . Jejich volání, prosby o mezinárodní podporu, totiž přicházejí ve chvílích, kdy jiné podobně postižené národy sahají po zbraních a vedou partyzánskou válku.
Je to na světě výjimečný pokus vůdce tohoto národa, Dalajlámy, jít proti zlu nenásilnou cestou (i to už mohl leckterý zastupitel někde číst). Pro Tibeťanům je nejbližší modlitba (a občas někdo vyjde do ulic, Dalajláma vydá prohlášení). My bychom mohli vyvěsit aspoň tu vlajku.
Iniciativa "Vlajka pro Tibet" trvá již od roku 1996 v České republice. Každoročně jsou zasílány dopisy na radnice a je na vedení města, zda to projedná v radě a následně v zastupitelstvu či ne. Tento rok v červnu byl návrh předložen na zastupitelstvo s doporučením kulturní komise. Až potud je to správně,ale... Dopis byl na radnici odesílán 19. ledna 2008 a vlajka se vyvěšuje jen jednou v roce. Pro rok 2008 byl určen den na 10. března. Možná, že měl být tento návrh s velkým předstihem pro rok 2009, ale z předložené zprávy jsem to tak nepochopila. Nevidím důvod tuto iniciativu podpořit pro příští rok, bude-li opětovně předložena na lednovém zasedání 2009.
Přesto se domnívám, že tato podpora, jenž vznikla v polovině devadesatých let v západní Evropě, nezmírní násilí a útlak čínské okupace v Tibetu, která trvá již 58 let.
odkaz na TIBINFO
Daleko lepší a citelné řešení se nabízelo neúčastí na Olympijských hrách v Pekingu. Proč se k této otázce nevyjádřil zcela jasně Mezinárodní olympijský výbor a následně olymp. výbory jednotlivých států? Nerozpoutalo by to snad pak mezinárodní konflikt... Problematika je asi daleko širší a svázanější, než si troufám domyslet. Ale nejsem politolog, takže mi tyto úvahy nenáleží.
Zdeňka Vajsová
No bezva, někomu vadí boření klášterů v Tibetu starých pár staletí, mne zase vadí boření podstávkových domů typických pro Horní Lužici (např. na pozemku p. Šatníka v Jánošíkově ulici), zaplevelený a neudržovaný pozemek tamtéž nebo sundání střechy na bývalém pivovaru v Rbk (a tím jeho faktickou likvidaci) ...Než řešit Tibet (který mimochodem fakt nevyřeší nikdo z nás), nechtěli byste se zajet podívat vedle k sousedům, jak vypadají jejich vesnice a městečka ? Až bude mít každý uklizeno před svým prahem a nebude se chovat jako kulturní barbar, pak řešme Tibet, Barmu nebo Guantanámo. Ale on je Tibet asi v módě, že ano ?
Žádný název
Autor:
jirka
Zdá se mi, že se tato diskuze naprosto obrátila od původního směru. Je sice pěkné diskutovat o tom, zda Vdf podpořilo vyvěšením vlajkou Tibet či ne, jelikož vyvěšením vlajky Tibetu moc nepomůžeme. Ale zasadnější pro mne je fakt, že výstavba výše zmiňované stavby zatíží rozpočet města na několik let. Hodlají zastupitelé vzít za to nějakou odpovědnost?Přpadně jakou? Mám takový dojem, že o takových investicích by neměli rozhovat pouze jen zastupitelé,ale i občané. Samozřejmě je těžké rozdnout jakým způsobem..zda referendum, případně halsování na netu. Ale rozdodně by se neměli chovat zastupitelé způsobem, zkončí mi volební období po mně potopa. Ať si finanční problémy s rozpočtem vyřeší další.
Prostě mi připadá chování zastupitelů lajdácké a nekoncepční...
A teď mě pěkně rozcupujte :-)
milý jmenovče :-), kdo by vás cupoval a proč. Spíš si myslím, že jste trošku naletěl na levnou agitaci. Pokud by jste se podíval na účty a hospodaření města za posledních šest let, co jsem třeba já v zastupitelstvu, jednoduše by jste zjistil, že se postupně město zcela oddlužilo a přesto, že neustále investuje poměrně velké částky, i tak hospodaří s péčí řádného dospodáře, tedy s přebytkem. Zastupitelstvo není parlament, nikdo si v něm nenahrabe ani na odměnách, ani jinak a protože většinou chce v něm zůstat i nadále musí se podle toho chovat. Krom toho dnes existují přísné kontrolní mechanismy (audit apod.) které zabraňují městům a obcím jejich předlužení jako tomu bylo po revoluci. Jelikož město získalo poměrně velké finanční prostředky z dotací na jiné akce, dovolilo si tuto investici uhradit ze svého rozpočtu. Hezký víkend Jirka Sucharda
budete se divit, ale o našem malebném městě, zkuste si nejdřív něco přečíst a zjistit. JS
Děkuji Vám za informace, mužeme někde tedy na internetu shlednout jaké dotace dostalo za posledních pět let??? A jak dlouho budeme splácet tuto stavbu, neříkejte mi, že město Varnsdorf tuto rekonstrukci zaplatí z jednoho ročního rozpočtu. A je někde k nahlédnutí na netu výsledky auditu hospodářství města???
Předem děkuji za informace.
některé akce jsou na webu města, např. dotace na Mašíňák, park u bazénu, hasičské auto, vybavení apod.některé data dostávají průběžně zastupitelé, ale existuje závěrečný účat volebního období 2002-2006, kde jsou dotace a investice dostatečně přehledně uvedeny, teď to nemohu najít, ale přes víkend se nato podívám. JS
Knihovna
Autor:
LENKA
Také bych řekla, že v tomto příspěvku jde přece spíše o předraženou knihovnu, než o Tibet a jeho vlajce.
Přijaté dotace pro město Varnsdorf
Autor:
Ing. Vladimír Bartoň
Do diskuze o investiční činnosti města – přehled přijatých nevratných dotací.
Zvýrazněné částky byly získány z iniciativy Ing. Bartoně (tajemníka MěÚ v době od 1.12.2002 do 31.8.2007
protože jak vidno ze záhlaví se jedná o článek z části webu Městský úřad, kde diskuze není. JS