Desatero Šluknovského výběžku

Desatero Šluknovského výběžku

3. 9. 2011 - Jiří Sucharda
Během pátečního dopoledne se sešli starostové měst a obcí Šluknovského výběžku s ředitelkou Odboru prevence kriminality MV Jitkou Gjuričovou a ředitelem Odboru bezpečnostní politiky MV Martinem Linhartem,...
Diskusní fórum bylo uzavřeno, už není možné přidávat příspěvky!
 
Diskusní fórum
Bez nadpisu
Autor: Občanka města vdf
3. 9. 2011 9:54

 Tohle by občané měli podpořit, tohle by vyřešilo hodně věcí. Za tohle bych protestovala kdykoliv a kdekoliv. Třeba ve tři ráno na Jedlové. 

Bez nadpisu
Autor: severočech
3. 9. 2011 10:08

Taky bych se pod to klidně podepsal. Otázka je jak moc tahle slova dopadnou na úrodnou půdu. Teď nám možná naslibují hory doly, ale až přijdou k řešení konkrétní legislativní opatření, ukáže se najednou, že poslanci jsou po tlakem lobby (automaty), některá opatření jsou politicky neprůchodná (opozice), či nekorektní (kritika z Bruselu) a na výrazné posílení bezp. složek nejsou peníze (úspory).

Rád bych se mýlil, snad se aspoň něco pohne.

Re: Bez nadpisu
Autor: surio
3. 9. 2011 10:14

 Kdyby se tady lidi dokázali spojit stejně jako proti nepřizpůsobivým a řvali na náměstích po stovkách i tisících, že chtěj podpořit tyhle dost rozumný požadavky třeba by se to i pohlo. Jde o média, o mediální tlak na který politici v Praze chtě nechtě musí reagovati. 

Re: Bez nadpisu
Autor: severočech
3. 9. 2011 10:20

Bohužel je pravda, že o výsledku našeho snažení možná rozhodnou právě média. Problém je, že médiím je naprosto ukradené jak tu žijeme, podávají zbytku republiky svoji "zajímavou, akční a atraktivní" realitu, dokud to diváky a čtenáře baví.

Jenže nic není staršího než včerejší zprávy a pokud se něco potáhne moc dlouho, už to nikoho zajímat nebude. Za měsíc už tu nepotkáte jediného pisálka ani kameramana, i kdyby se demonstrovalo obden. Přestane to být trhák.

Re: Bez nadpisu
Autor: občan
3. 9. 2011 10:22

Souhlasím, velmi rád se zúčastním demonstrace na podporu těchto požadavků, jen je nutné nepustit k tomu Kohouta, protože už i média ho konečně začala prezentovat jako velmi nedůvěryhodnou osobu. Neměli bychom dopustit, aby nám tento nepřizpůsobivý občan v médiích kazil jméno varnsdorfáků. Určitě se umíme sejít i bez něho.

Re: Bez nadpisu
Autor: franta
5. 9. 2011 10:56

 občane ano, máte ode mne bodík :-))

žádáme
Autor: josef
3. 9. 2011 10:15

 je to hezké ale jen samá žádáme,prohlašujeme,vyzýváme kde je něco konkrétního co už dokázali udělat sami vlastním rozhodnutím?Způsob vyplácení dávek  - výše vyplácených dávek ne platit stále maximum to mohou ovlivnit okamžitě nevy ne ubytovnách udělat jednu společenskou místnost  třeba na 1patro s 1 televizí a se spol.anténou,společnou kuchyn na jedno patro a ne aby měl každý svůj setelit svou konvici atd.je to energ.náročné a stojí NÁS to peníze prostě ubrat jim komfort na který nemájí nárok a oni potáhnou sami.TOTO MŮŽE RADNICE OVLIVNIT OKAMŽITĚ.

Re: žádáme
Autor: Karel
3. 9. 2011 10:25

Pane Josefe, vy pracujete na sociálce, že tak dobře víte, že se jim všem vyplácí maximum??? Nejdřív si ověřte fakta, než začnete šířit nesmysly! Nebo je to opět záměrné šíření polopravd???

Re: žádáme
Autor: josef
3. 9. 2011 10:35

 tam pracuje lidí a yv otom ase rozhodujete co že jste si z celého textu vybral zrovna toto jseou dávky nárokové a nenárokové že? to že jste se ohradil jen proti tomuto  asi znamená že zbytek by zrealizovet šel že?

Re: žádáme
Autor: Karel
3. 9. 2011 10:47

Nepracuji, ale informoval jsem se, není těžké si fakta zjistit, když člověk chce. Taky jsem chtěl vědět, jak je to s nájmy na městské ubytovně TGM a prý jdou do městské pokladny.

Bez nadpisu
Autor: Nezávislý(bez politiské deviace)
3. 9. 2011 11:05

Desatero odesláno,občané bude líp.píše radnice

Já jsem jen pro ten poslední návrh,návštěva premiéra Nečase.

Přijeďte prosím pane premiére a nezapomeńte si vzít  sebou prázdné maringotky.Tady si  můžete všechny Romy naložit do maringotek a odvézt  tam, kde se jich bude po mnoho generací někdo  zastávat  a ještě jim za to i  štědře nutit soc.dávky.

P.S: Naříklad  Pražský hrad-ať ty chudinky má radši pan preziden na očích,u nás se jim totiž prý ubližujeL.

 

Re: Bez nadpisu
Autor: Michal
3. 9. 2011 11:38

 Co to plácáte že "všechny romy".

Máme tu dost cikánů, kteří jsou slušní. Celý rodiny, který jsou tu už od války, přišli stejně jako češilidi. Pravej varnsdorfák jich zná desítky, osobně, jména, pracujou a choděj oblíkaný líp, pečlivejc,  než průměr. A hlavně jsou to dobrý lidi. Je potřeba aby to tu zaznělo.

Bez nadpisu
Autor: Nezávislý(bez politické deviace)
3. 9. 2011 12:12

Slušní? Že jsou   živý s prostituce a drog? To že cikán nebere soc. dávky je ušlechtilé,ale živit se trestnou činností a vyhrožovat po internetu fotkami s mačetama jako jeden z vás Bonek Gunár viz.lidovky.cz ,je dost silný kafe.On taky pracoval v TOSU a teď je domobrana s  mačetou v ruce.Nenechte si vysmát tomu nikdo neuvěří

Romové=Problémy!!!

Proč  po léta asi vádíte i zdejším albáncům?

Proč je po smrti jeden z vás pan Bílý?

Totiž vaše starousedlická kriminalita se tímto problémem nových Romů bude teď lépe postihovat a vy máte po kšeftech.

Více policistů tu vaši špinavou činnost asi bude narušovat.Proto se ozývají i místní Romové.

Do jednoho pytle s vámi-Romové držte se svého a to je kočování na okraji vsi to je vaše jediná šance,jak se uklidní situace ve městech

Re: Bez nadpisu
Autor: Michal
3. 9. 2011 15:14

 z mojeho příspěvku jsi nějak vydedukoval, že jsem starej cikán a k tomu pasák. nene, jsem čech, stejně jako policajti který celý roky tolerovali prostituci, dokonce možná zotročování cizinek k prostituci. Stejně tak jako policajti kteří nedokázali posbírat agresivní albánce, česka byla i soudkyně která dala albánci alimu 14 let a pak mu dala nástup trestu o týden později aby stihl utéct. Nene, kámo, neni tu žádnej čistej a špinavej národ, jsou tu lidi dobrý a zlí,  zlí je přepadávání a loupení, ale zlý jsou taky ty tvoje kecičky.

Přitom tu jde o jedno, většině lidí co demonstrujou i nedemonstrujou, o klid a bezpečí.

Cikáni=problémy.Tečka.Stačí?
Autor: Nezávislý (bez politické deviace)
3. 9. 2011 17:00

Napsal jsem jak to je/žádné kecy/ a zřejmě jsem trefil hřebíček na hlavičku.Potrefená husa budeš ty Michale.

Můžu ti toho tady o místních Romech napsat daleko víc.Hlavně o tom jejich legálním podnikání.

Uvědom si jednu věc nejsem žádnej tvůj kámo a nikdy nebudu na straně někoho kdo chce z našeho města udělat  ROMSDORF

 

Re: Cikáni=problémy.Tečka.Stačí?
Autor: Michal
3. 9. 2011 21:33

Vždyť ty jsi ani nepochopil co píšu. 10 let tu všichni drželi huby a krčili se v hospodách strachy a teď, když se lidi konečně spojili a můžou vyvinout talk na úřady a stát, tak to celý zmaří pár kreténů nápisama s Hitlerem ... Ani já nejsem kamarád s nikým takovým kdo sem kohokoli sestěhovává.

Apropo, proč vlastně město panu Rusovi proplácí ubytování v higienicky závadném, tudíž nelegálním prostoru? Prý dokonce proplácí i za ubytované v bez ohlášení přestavěné garáži.
No, podnět je na světě, do další demonstrace mají úřady 6 dní aby plnili svoje povinosti. Pak můžeme chtít odstoupení třeba tajemníka .. a taky náhradu škody které je pokladně způsobováno tím že proplácí a ani se nepodívali za co.

Bez nadpisu
Autor: josef
3. 9. 2011 11:35

jen tak pro zajímavost  ted přišla dcera domů a říkala že ke Sportu se sjížděj Cikáni zatím se schovávají za zdí kde jsou těžkooděnci ted?

Situace
Autor: clown
3. 9. 2011 16:23

Vítám a kvituji návrh našich starostů. Jde o možnost a snahu řešit problémy, které tíží naše občany. Doufám a věřím, že se toto podaří prosadit. V případě, že ne ... udělejme petici a demonstraci za uskutečnění tohoto návrhu.

Jen bych ještě rád přivítal nějaké řešení ohledně kriminality nezletilých ... možná by pomohlo odejmutí sociálních dávek rodičům ... ostatně výchova je věcí rodičů a když selhou, měli by nést zodpovědnost za své dítě.

Re: Situace
Autor: de Sade
3. 9. 2011 16:55

Souhlasím,a co snížit věkovou hranici pro trestní odpovědnost.A nebo.....fyzické tresty.

Líbí!!!
Autor: faustyna
4. 9. 2011 22:38

 Jo!

Re: Líbí!!!
Autor:
5. 9. 2011 8:51

 co ještě k tomu všemu zakázat pití alkoholu na veřejnosti,a zlikvidovat ty hnusi co posedavaj okolo billy 

dobré zprávy
Autor: Michal
5. 9. 2011 18:48

...viděli jste dnešní zprávy v šest večer? Vypadá to, že se něco děje a že jednání starostů nebyla zbytečná :-)...požadavky obcí ne změnu legislativy už jdou přes kraj do Prahy a měst ve kterých mají stejné problémy se hlásí více a více...tak doufejme že se blýská na lepší časy :-)

Re: dobré zprávy
Autor: Michal
5. 9. 2011 18:50

...opravuji "na" změnu.....