Ukliďme Česko, ukliďme Varnsdorf

Ukliďme Česko, ukliďme Varnsdorf

29. 3. 2017 - +DiS. Tomáš Secký
V sobotu 8. dubna proběhne celostátní dobrovolnická akce s názvem Ukliďme Česko. Do programu se zapojilo také město Varnsdorf.

Přišly první jarní dny a po odchodu zimy vidíme nejenom výtluky na silnicích způsobené mrazem, ale množství mnoho nepořádku kolem našich obydlí. Co s tím? Technické služby města Varnsdorfu se postarají o údržbu našich ulic, zametou zbytky posypového materiálu a pracovníci v oranžových vestách uklidí největší nepořádek z chodníků. Avšak víme, že zbývá mnoho míst v našem městě, která by se měla vyčistit a odstranit nepořádek. Proto se naše město tradičně připojuje k celostátní akci „Ukliďme Česko“, která proběhne v sobotu 8. dubna od 9 hodin. Odbor životního prostředí vytipoval čtyři znečištěná místa.

  • Hrádek (sraz na parkovišti)
  • Mašíňák a hřiště za nemocnicí
  • Oblast vlakového nádraží (sraz před budovou nádraží)
  • Parkoviště na Národní ulici

V těchto lokalitách proběhne sobotní, jarní úklid. Vzniknou tedy čtyři úklidové čety a každá bude mít svého „velitele“. Starostu Stanislava Horáčka, místostarostu Rolanda Sollocha, tajemníka MěÚ Radka Kříže a vedoucího odboru životního prostředí Přemysla Brzáka.

Moc by nás potěšila hojná účast vás, varnsdorfských spoluobčanů. Pomůcky pro úklid budou připraveny. Předpokládám, že většina z nás má ráda pořádek nejen ve svých domovech, ale také kolem sebe. Venku, na chodnících, v parcích. Naším domovem je přece město, ve kterém žijeme. Každého z nás snad mrzí, když vidí kolem sebe špínu, odpadky, nedopalky cigaret, prostě lidově řečeno „bordel“.

Pojďme s tím něco udělat! Akce Ukliďme Česko je příležitost aspoň pokusit se něco změnit. Všichni ale víme, že pokud nebudeme my sami dbát na pořádek kolem sebe, kolem našich domovů, tak jednorázová akce typu Ukliďme Česko bude opravdu jenom kapkou v moři odpadků. Proto apelujeme na majitele domů i obyvatele bytových a panelových domů a prosíme, dbejme na pořádek kolem sebe! Kdo ale nemá rád organizované akce, tak může kdykoliv přispět svou rukou k dílu třeba na ulici před místem, kde bydlí nebo pracuje.

Smyslem této každoroční akce je nejen upozornit na nepořádek kolem nás, ale naučit nás zodpovědnosti za prostředí, ve kterém žijeme. Ať se nemusíme stydět za naše město a ani sami za sebe. Těším se, že společně přiložíme ruku k dílu.

 

S pozdravem
Ing. Stanislav Horáček, starosta města