…a žili spolu šťastně až do smrti…

…a žili spolu šťastně až do smrti…

14. 2. 2007 - Jan Louka, DiS.
Pozvánka na tři večery o mezilidských vztazích.

Kdo by neznal tento pohádkový příměr, kterým končí naše staré pohádky… Škoda jen, že se u pohádek netočila pokračování šťastného kralování po letech. Vidět vyvíjející se vztah prince a princezny třeba po 10 letech, by byl jistě pro nás pro všechny přínosný. Možná bychom konečně přestali věřit pohádkám a nebo naopak, pohádky by se pro nás mohly stát novou inspirací. Kdo ví? Faktem je, že většina pohádek končí šťastně s lehkým nádechem příjemné budoucnosti…
Je tu pro nás pro Čechy poměrně nový Valentinský - svátek s téměř pohádkovou připomínkou čerstvé zamilovanosti. A jak historie dokládá, skutečný Valentinův příběh je opravdu dojemný.
Tehdejší císař Claudius nabyl přesvědčení, že se vojákům příliš nechce do bitev, protože by tak museli opustit své milované, a proto se rozhodl zakázat všechna zasnoubení i svatby v celém Římě. Svatý Valentin - římský kněz - však nedbal Claudiova zákazu a dál tajně oddával zamilované páry. Za tyto skutky skončil ve vězení, kde čekal na rozsudek smrti.Trest byl vykonán 14. února r. 296. Valentýnovým posledním vzkazem byla slova: "Od tvého Valentýna". Odsud pak vznikla tradice zasílání zamilovaných přání a obdarovávání lásek.
Můžeme klidně říci, že největšího hrdinu z něj dělá právě podpora manželství. Už Honoré de Balzac prohlásil: Manželství je věda.“


Posouváme se o krok dál. Dobré manželství není samozřejmost, musíme do něj patřičně investovat. Že to není jednoduché, o tom se přesvědčil, věřím každý, kdo se na tuto stezku odvahy vydal. . Žít s partnerem desítky let a přitom se nenudit, stále se smát partnerovým vtipům, být stále romantický – tomu říkám námět na pohádku.
Erich Kastner řekl: „Před manželstvím se domníváme, že milujeme - v manželství se to teprve učíme.“


O co tedy vlastně jde? Chtěli bychom dát Valentinskému svátku nový rozměr. Rozměr, který posouvá úvodní zamilovanost do zralého manželského vztahu, který nezevšední a je stále inspirující.
Rozdílnost muže a ženy, rodinná komunikace, příchod dětí do života. Těmto i jiným tématům bychom se chtěli věnovat – s humorem, nadsázkou, s dobrým jídlem a hlavně se vší vážností!! :-)


Pokud chcete přispět svou troškou do mlýna, jste zváni po tři večery symbolicky v obřadní síni MÚ Varnsdorf od 18-20h.

Datumy a témata:
22.2.07 – manželství, jenom kus papíru? (manželství, které překoná krize)
8.3.07 – jsme příliš rozdílní, abychom si rozuměli… (jak překonat vzájemnou rozdílnost)
22.3.07 – už mne nemiluje (jak najít ztracenou lásku )

Pořádá: Apoštolská církev Varnsdorf ( www.e-cirkev.com ), Teen challenge Šluknov ( www.bullet-in-estranky.cz ), Dětské centrum Klokan Šluknov. Akce navazuje na „Národní týden manželství“ ( www.tydenmanzelstvi.cz ).

Diskusní fórum bylo uzavřeno, už není možné přidávat příspěvky!
 
Diskusní fórum
K této stránce neexistuje žádná otázka / připomínka.