Starosta města Varnsdorf hostem pořadu Kontakt na rádiu Český rozhlas

Starosta města Varnsdorf hostem pořadu Kontakt na rádiu Český rozhlas

28. 2. 2018 - Tomáš Secký, DiS.
Starosta města Varnsdorf Ing. Stanislav Horáček přijal v pátek 23. února pozvání do pořadu Kontakt na rádiu Český rozhlas.

Liberec ▪ Kontakt. To jsou zajímaví hosté, zvídaví moderátoři a posluchači. Všednodenní večerní pořad, ve kterém se mohou posluchači ptát, co je zajímá. Pavel Kudrna, rodák z Varnsdorfu a moderátor pořadu, si na doporučení jednoho z posluchačů pozval právě starostu města Varnsdorf. „Tady je Pepa z Varnsdorfu, jsem blízkým spolupracovníkem jednoho šílence,“ doporučil hosta jeden z posluchačů s tím, že má starosta mnoho zážitků, které by mohl nabídnout do éteru. Ing. Stanislav Horáček pozvání samozřejmě přijal. A jaké bylo téma?

Na úvod pořadu zabrouzdal moderátor Pavel Kudrna na olympiádu. V tu dobu ještě olympiáda probíhala. „Samozřejmě jako každý sportovec olympiádu sleduji a těším se na přenosy. Bohužel, většinou to sleduji spíše ze záznamu, protože jsem pracovně vytížen, ale ten zážitek, který nám předvedla Ester Ledecká, je naprosto neuvěřitelný a úchvatný,“ pochvaloval si starosta vítězství české reprezentantky. „Hokejisté bohužel již tradičně hrají celkem slušně, ale nedávají góly, to je problém. Doufejme, že budeme alespoň bronzoví,“ podotkl k hokejovému turnaji (pozn. redakce – utkání o bronz česká reprezentace nezvládla).

„Který sport vás nejvíce zajímá,“ vyzvídal moderátor. „Zajímají mě všechny sporty, ale kdybych si měl vybrat z těch zimních, tak na pohled je nejúžasnější biatlon. Tam do poslední chvíli nevíte, kdo bude vítězem. Rozhoduje až poslední položka na střelbě,“ odpověděl Ing. Stanislav Horáček s tím, že sám aktivně sportuje. „Dělám všechny možné sporty. Od sjezdového lyžování, přes běžky. V létě zase cyklistika, běhání a míčové sporty,“ dodal. „Máte to zapotřebí?“ zasmál se Pavel Kudrna. „Já bez toho nějak nemůžu být. Jakmile mám den bez sportu, přijde mi takový prázdný. Mám z toho radost,“ vysvětlil starosta, proč sportuje. Sám se přitom podílel v letech 1987 až 1988 jako brigádník na stavbě sportovní haly.

Během večerního vysílání došlo také na téma běhání. Na maraton a půlmaratony, ale také na České Švýcarsko a Brtnické ledopády. Přišel také dotaz na Spartan race a Gladiátor závody, který mimo jiné vyzkoušel také sám starosta. Závěrem se moderátor věnoval sportování ve Varnsdorfu. Zvukový záznam z živého vysílání si můžete přehrát na webové adrese www.rozhlas.cz/zaznamy/pardubice/#/2018-02-23/20.

Tomáš Secký


Ing. Stanislav Horáček připraven ve studiu Českého rozhlasu; foto Český rozhlas