Dobrovolní hasiči se připravovali na Schengen

Dobrovolní hasiči se připravovali na Schengen

29. 10. 2007 - Jiří Sucharda
V pátek 26. října v podvečer bylo v Německu vyhlášeno součinnostní cvičení na požár zemědělské usedlosti v obci Bertsdorf – Hörnitz. Cvičení se zúčastnila i naše partnerská jednotka z Grossschönau, se kterou máme od roku 1997 podepsanou smlouvu o spolupráci a požádala nás o účast naší jednotky.

Vzhledem k plánovanému otevření hranice na Žitavské ulici od 20. prosince letošního roku a podepsání mezinárodní smlouvy v letoším roce, je totiž pravděpodobnost intenzivnější spolupráce téměř jistá. Společná cvičení a součinnost je důležitým prvkem ke kvalitě, rychlosti, jistotě a bezpečnosti všech zasahujících.
Odemčení brány zajistili němečtí hasiči a tak po vyhlášení poplachu v 18:03 hodin vyjížděly obě jednotky do Bertsdorfu společně. Večerního cvičení se nakonec zúčastnilo 6 hasičských jednotek s 12 vozidly a více než 70 dobrovolnými hasiči. Společným úkolem pro naše dvě jednotky bylo dvěmi vodními proudy zabránit dalšímu šíření požáru ze stodoly na obytné stavení, doplnění vody mezi vozidly a osvětlení místa požářiště pomocí výsuvných osvětlovacích stožárů. Z naší strany se cvičení zúčastnily posádky dvou zásahových vozidel Tatra se šesti hasiči. Cvičení bylo ukončeno v 18:46 hodin, následovalo společné vyhodnocení na sále místního hostince a po drobném občerstvení se jednotky vrátily zpět na své základny. Na závěr je dobré uvést, že právě díky podepsané smlouvě o spolupráci získala v loňském roce německá strana dotaci z fondu Interreg IIIA na nákup nového vozidla Mercedes a také na úhradu společných cvičení. Bohužel na naší straně zatím není možné podobné dotace čerpat.
JS

Celou verzi článku i s odbornými daty najdete zde

Diskusní fórum bylo uzavřeno, už není možné přidávat příspěvky!
 
Diskusní fórum
K této stránce neexistuje žádná otázka / připomínka.