Cech cestovního ruchu mapuje síť služeb na Šluknovsku

Cech cestovního ruchu mapuje síť služeb na Šluknovsku

31. 7. 2014 - Jan Louka, DiS.
Ve čtvrtek 24. června se v hotelu Erlec ve Šluknově sešli partneři Cechu podnikatelů v cestovním ruchu na Šluknovsku, aby se domluvili na spolupráci vedoucí k oživení turismu v našem regionu.
Pokud jde o Šluknovský výběžek, je potřeba konstatovat, že situace není dobrá zejména v jeho severní části. Ztráta dobré pověsti v důsledku sociálních nepokojů se projevila na výrazném úbytku turistických návštěvníků. Následkem toho musela skončit řada poskytovatelů služeb, což je patrné z nezvykle velké nabídky penzionů na portálech realitních kanceláří. Přitom právě Šluknovsko je v úvahách vedení Ústeckého kraje dlouhodobě prezentováno jako zajímavá turistická destinace s nadějným potenciálem.
Iniciativa založit cech cestovního ruchu vznikla na jedné z podnikatelských kaváren a v současné době již fungují kanceláře cechu ve Šluknově a ve Varnsdorfu. Cílem tohoto zatím neformálního spolku je rozvíjet spolupráci mezi poskytovateli služeb a pomáhat při obnově dobrého jména Šluknovského výběžku, aby sem opět začali jezdit turisté ve větší míře. V současnosti je vytvářena mapa služeb, která pomůže lépe využít aktuální potenciál a odkrýt slabá místa. Například podle zkušeností provozovatelů hotelů a penzionů je evidentní, že v regionu je velký nedostatek kvalitního personálu v oboru gastronomie a hotelnictví.

Další info ZDE


Martin Zíka

Diskusní fórum bylo uzavřeno, už není možné přidávat příspěvky!
 
Diskusní fórum
K této stránce neexistuje žádná otázka / připomínka.