Závodu krajského přeboru atletů počasí nepřálo

3. 9. 2008 - Jiří Sucharda
V deštivou a chladnou předposlední srpnovou neděli uspořádal atletický oddíl Slovanu na Městském stadionu ve Varnsdorfu 5. kolo Krajského přeboru družstev mužů a žen.

Prázdninový termín silně poznamenal počty závodníků v družstvech, v některých případech byl i důvodem k absenci celého kolektivu. Slabá účast přispěla v nevlídném počasí alespoň k urychlení časového pořadu. Domácí oddíl má v přeboru Libereckého kraje zástupce pouze v soutěži žen. Nejúspěšnější domácí závodnice dosáhly po dvou vítězstvích ve svých disciplinách. Eliška Křížová na 100 m běh a ve skoku vysokém. Lucie Pagáčová na 100 m překážek a v hodu oštěpem. Společně s Bárou Pagáčovou a Blankou Plocarovou pak s velkým náskokem zvítězily i v závěrečné štafetě na 4x400 metrů. Získané body družstva znamenaly vítězství v tomto kole, jehož pořadí bylo následující: 1. TJ Slovan Varnsdorf 5 hlavních bodů (78 pomocných bodů), 2. TJ LIAZ Jablonec B 4 (74), 3. TJ Rumburk 3 (14). Stav soutěže před posledním kolem v Jablonci: 1. TJ LIAZ Jablonec B 23 (412), 2. TJ Slovan Varnsdorf 19 (257), 3. TJ Rumburk 8 (49), 4. AC Slovan Liberec B 6 (103), 5. AC Syner Turnov - 3 (5). Matematika bodového hodnocení pořadí družstev v jednotlivých kolech napovídá jednoznačně, že družstvo žen Slovanu Varnsdorf nemůže v závěru soutěže skončit jinak, než na druhém místě. Blahopřejeme!
V 5. kole přeboru mužů vyhrálo v Kotlině atletické béčko Liberce před béčky Jablonce a Mladé Boleslavi, čtvrtý skončil Rumburk. Nepřijeli atleti z Turnova a Jičína. Stejné pořadí mužů je na prvních třech místech i po pěti absolvovaných kolech.