Vydařený tenisový turnaj amatérů

11. 9. 2008 - Jiří Sucharda
Ve dvou víkendových dnech druhé poloviny srpna s pondělními dohrávky se konal v tenisovém areálu Mezinárodní turnaj amatérů EUROREGION NISA 2008 vypsaný pro dvouhry i čtyřhry.

Turnaj byl uspořádán též ke 140. výročí povýšení Varnsdorfu na město. V obou kategoriích se představilo více jak 50 hráčů a početná byla výprava borců ze SRN. Celého turnaje se zúčastnil starosta města Ing. Josef Poláček, který také předával ceny všem vítězům. Ačkoliv počasí nepřálo, panovala opět velmi přívětivá, přátelská, ale i bojovná nálada. Všichni účastníci obdrželi drobné upomínkové předměty, vítězové pak hodnotné ceny a poháry. Tato akce je v rámci amatérského tenisu v regionu zcela ojedinělá a velmi populární a uznávaná. Ve finále dvouher porazil T. Franěk plk. J. Svobodu 6:3, 6:2. Finále čtyřhry pro sebe rozhodli A. Ondráček a M. Hájek, když zdolali S. Hesseho (SRN) s plk. J. Svobodou 9:7. Finále útěchy dvouher se stalo kořistí J. Hambálka. Ten zdolal J.A. Helzera (SRN) 9:4. Finále útěchy čtyřher ovládli Barborík s Mládkem až v třísetovém boji. Na raketách jim zůstali Vytejček se Součkem po setech 1:6, 6:2, 10:5.
Vedení turnaje děkuje všem sportovcům za účast a bojovnost. Sponzorům rovněž děkujeme a přejeme si, aby vydrželi podporovat tenis ve Varnsdorfu. Na shledanou v příštím ročníku 2009, který bude opět pořádán ke konci prázdnin.