Volejbalistky začaly sezonu úspěšně

3. 10. 2009 - Jiří Sucharda
V úvodu tohoto měsíce zahájily volejbalistky Slovanu podzimní část soutěžních utkání,...

tentokráte ve skupině 2B krajského přeboru Libereckého kraje za účasti šesti družstev. Prvním soupeřem byl venku SKP Česká Lípa. Ženy zahájily velmi dobře a po dvou setech vedly 0:2. Pod dojmem vedení malinko povolily a třetí set prohrály 25:17. To je však zřejmě opět „nakoplo“ a další set dokázaly vyhrát 18:25, a tím i úvodní utkání 1:3. V druhém utkání se družstvo soustředilo, aby se podobný výpadek neopakoval, a soupeřkám dovolilo v prvním setu 19 a v dalších dvou pouze po 18 bodech. Za výkon si zaslouží pochvalu celé družstvo, a proto nechceme vyzvedávat nikoho jmenovitě. Doma měly volejbalistky za soupeře v prvním kole soutěže rovněž plně úspěšný TJ Sokol Mnichovo Hradiště B. První zápas vyhrály 3:0 (12, 22, 20), ale ve druhém je soupeř přehrál poměrem setů 1:3 (-20, 18, -18, -23). Po čtyřech kolech soutěže byly oba týmy na čele tabulky se shodným počtem bodů, ale družstvo Stráže pod Ralskem mělo nesehraná utkání s SKP Česká Lípa.