Volejbalistky vyhrály turnaj v Roudnici

14. 1. 2015 - Jan Louka, DiS.
Volejbalistky TJ Slovan Varnsdorf A se představily s novými posilami na tradičním turnaji v Roudnici nad Labem za účasti domácích družstev a dále z Ústí n. L. a Litoměřic.

K jeho průběhu sdělil předseda oddílu Petr Damnitz následující: „V prvním utkání skupiny B si naše ženy celkem hladce poradily s družstvem Ústí n. L. v poměru 2:0 (25:11, 25:12). Po druhém utkání mezi Ústí n. L. a Roudnicí n. L. B (výsledek 2:0), jsme věděli, že nám stačí jeden vyhraný set k vítězství ve skupině a postupu do finále. A to se podařilo hned na úvod utkání s Roudnicí n. L. B po hladkém výsledku 25:12. Poté došlo k podcenění soupeřek a ani závěrečný finiš nestačil odvrátit porážku 23:25 ve druhém setu. Ve finále nás čekal domácí tým Roudnice n. L. A, který neprohrál ve skupině A žádné utkání. Nepodcenění soupeřek a soustředěný výkon nás přivedl k výhře 2:0 (25:22, 25:20), čímž se naše ženy staly vítězkami turnaje. Do našeho družstva se vrátila odchovankyně Diana Škvorová, která hrála od roku 2002 v Rumburku. S ní k nám na zbytek sezony přichází dále hostovat Romana Svobodová. Všichni, jak hráčky, tak i trenéři, si ověřili, že zimní přestávka neubrala nic z jejich výkonů. Naopak vše nasvědčuje tomu, že jsou na tom herně i fyzicky lépe a že je tedy v našich silách splnit cíl, to jest udržet se ve vyšší soutěži.“ Nezbývá než popřát volejbalistkám v jarních bojích mnoho zdaru, vždyť již 7. února je čeká ve dvojutkání družstvo TJ Bižutérie Jablonec n. N. a do 4. dubna je prověří soupeřky v dalších čtrnácti střetnutích.