Velký úspěch házenkářů

7. 7. 2016 - Jiří Sucharda
Ve dnech 17. - 19. června se uskutečnil 16. ročník tradičního turnaje pro žákovskou kategorii v Liberci za účasti 24 družstev nejen z ČR, ale i z Německa. V utkáních se představilo celkem 390 hráčů.

Potřetí se tohoto turnaje zúčastnilo družstvo Slovanu Varnsdorf. V zahajovací den jsme si v základní pětičlenné skupině zajistili postup mezi 16 nejlepších družstev. Následující den jsme se střetli s družstvy Jičína, Lovosic, Olomouce, Úval, Chomutova, Mělníka, Radebeuler HV a vybojovali dvě vítězství, takže v neděli nás čekalo utkání o 9. - 10. místo. V něm jsme podlehli družstvu ze Zruče nad Sázavou 7:10 a obsadili tak velmi dobré 10. místo, které je nejlepším z našich dosavadních tří startů.

Uvedený turnaj je velice uznáván mezi házenkáři, a tak dosaženého výsledku si velice cení jak hráči, tak i trenéři a funkcionáři z oddílu házené. Ve finále předvedli krásnou a bojovnou házenou hráči z Lovosic, kteří zvítězili nad Duklou Praha. Vítěznou trofej lovosickým hráčům předal prezident ČSH Radek Bendl.