Ve varnsdorfské padesátce uspěly především místní týmy

3. 7. 2012 -
Pravidelnou motoristickou v našem regionu se stává Varnsdorfská padesátka, kde dostávají ve svých závodech příležitost i nejmladší zájemci o tento sport.

Celodenní program po registraci závodních týmů a nezbytné technické přejímce zahájila v sobotu 16. června před půl dvanáctou první rozjížďka malých závodníků v kategorii Pitbike. Do ní nastoupili dva chlapci a dvě dívky a bylo vidět, že soutěžního ducha mají všichni pořádného. Za mohutného po-vzbuzování diváků i dospělých závodníků během patnácti minut ukázali, že do budoucna je nutné s nimi v těch velkých závodech počítat. Do hlavního závodu třetího ročníku Varns-dorfské padesátky nastoupilo celkem 39 týmů, z toho 7 týmů v kategorii Klasik (minimálně upravené tovární stroje Jawa 50) a 31 upravených strojů v kategorii Speciál. O tom, že motoristické akce a závody „fichtlů“ mají ve Varnsdorfu čím dál tím více příznivců, svědčí i to, že téměř třetina (12) soutěžních týmů je z našeho města. Novinkou letošního ročníku bylo zavádění jezdců do závodů obdobou safety caru - tedy safety motorky v podání místního hlasatele a také čipové hlídání počtu ujetých kol, což ulehčuje vyhodnocení a zabraňuje následným dohadům.

Ve čtyřhodinovém maratonu, který odstartoval místostarosta města p. Dubský a kdy teplota ve stínu neklesla pod 31 °C, mohli diváci vidět strhující závod s efektními skoky, ale také nechtěnými pády, bezporuchovou jízdou, či naopak technickými problémy, rovněž pak nezbytné drobné zásahy posádky zdravotníků. O první dvě místa se metodou start - cíl odehrál neuvěřitelně vyrovnaný souboj dvou místních týmů a nakonec jen 11 vteřin rozhodlo o vítězi. Po druhé rozjížďce Pitbiků skončil motoristický den na trati pod Studánkou a na řadu přišlo vyhlášení vítězů. Na prvním místě v kategorii Speciál skončil Jawa team Varnsdorf, na druhém místě tým Klimacentrum Varnsdorf a na třetím místě tým Andrle -Rulík z Chrudimi. Kategorii Klasik vyhrál Chemici klasik team z Dubnice, druhou příčku obsadili Sousedi z Varnsdorfu a třetí místo získal tým Taky Bamboocha z Čisté u Horek. Kategorii Pitbike obhájil loňský vítěz J. Nacházel, druhé místo získal P. Havel a třetí příčka patřila K. Machové. Letošní závod Fichtlcupu Varnsdorfská padesátka patří do seriálu Fichtmazec 2012, jehož poslední závod se odehraje v září v areálu keramičky (pivovar Kocour) a kde bude celý ročník uzavřen.