Varnsdorfští siláci zabojovali v Bořislavi

13. 6. 2013 - Jan Louka, DiS.
V areálu fotbalového hřiště TJ Sokol v Bořislavi se uskutečnil 4. ročník soutěže v mrtvém tahu Bořislavský Gigant 2013.

Z Varnsdorfu soutěžili M. Tarnóczy a K. Batelková (oddíl Northern Strongman), startující bez superdresů - RAW, a také Jan i Dan Piankovi a v rámci exhibice i obhájce loňského titulu L. Šos (OST). Ti nastoupili v kategorii s dresem – EQUIP a bez rozdílu vah.
Zástupkyně něžného pohlaví zvládla 90 i 100 kg a poté své osobní maximum 105 kg, které vzápětí vylepšila na 110 kilogramech! Mirek (na fotu) nastupoval k soutěži s nataženými vazy v koleni a to bylo znát už při základu na 195 kg. Poradil si i s 200, ale s 205 kg už neuspěl. Zůstal tak o 20 kilo za svým očekáváním. V konečném pořadí skončila K. Batelková v kvalitní konkurenci 6. a M. Tarnóczy na 10. místě.
Honza (tělesná hmotnost 57,6 kg) hravě pokořil činku vážící 190 a s mírnými obtížemi i 200 kg. Poté 205 kg nezdolal a 4. Pokus neabsolvoval. První místo měl při své hmotnosti pod kontrolou. Dan (61,9 kg) utáhl 190 a pak lehce zvedl 200 i 205 kg. To mu zajistilo průběžné druhé místo. Ve 4. sérii Dan útočil marně na své soutěžní maximum 215 kg. Luboš, se 121,4 kg nejtěžší závodník, si pohrál se 320 kg, pak přidal dalších 10 kg a i zde byl úspěšný. Na 340 kg se už pokus nepovedl ani opakovaně, čímž svůj exhibiční start zakončil. Borci OST obsadili v EQUIP první tři místa, vzhledem k exhibici L. Šose připadlo to třetí ale V. Horákovi. Z 18 oddílů skončil OST čtvrtý. Poděkování patří městu Varnsdorf za podporu a i všem kolegům v přípravě i na závodě.