Varnsdorfští cyklisté dali o sobě vědět

18. 6. 2013 - Jan Louka, DiS.
Letošnímu Malevil Cupu (oficiálně INTERNATIONAL MTB MARATHON MALEVIL CUP 2013) na trasách Lužickými horami přálo o víkendu počasí, ale o bláto nouze a zejména pod vrcholem Luže na 100 km trati nebyla.

Na této akci nemohli chybět ani varnsdorfští cyklisté. Smůla se přilepila na Jana Strože, jednoho z favoritů, který nejdelší trasu této akce nedokončil. Nejlépe si tak vedl Jan Novota, který dojel celkově 20. a 3. v kategorii M30-39. Jiří Švorc st. dokončil závod na 78. pozici (9. v M40-49), Jan Mádl na 143. (24. v M40-49) a Jiří Dužár 184. (16. v M50+). Ze zhruba 420 startujících stokilometrovou trať dokončilo 328 cyklistů.
Na trati 65 km vyhrál celkově Michal Malík s téměř čtyřminutovým náskokem na druhého v pořadí. Jako 88. dokončil Josef Kroupa (v M40-49 byl 18.). Varnsdorfští cyklisté z nejdelšího závodu jsou na přiložených fotech.