Varnsdorfský BARTYS triatlon opět za mokra

20. 7. 2010 - Ing. Lukáš Vébr
Na varnsdorfském koupališti se konal 5. ročník Varnsdorfského triatlonu.

Ačkoliv za uplynulé téměř tři týdny července nespadla prakticky ani kapka a Česko zužovala nepříjemná vedra, tak v 18. den tohoto měsíce, kdy se konal 5. ročník Varnsdorfského triatlonu, bylo příjemných 16 stupňů a z oblohy padaly vytoužené kapky vody. A to přesně od nočních dvou hodin do sedmnácti odpoledních. Poslední 4 roky by se meteorologové mohli podle nás řídit!

Přes to všechno byl 5. ročník asi tím nejlepším v historii. Počet závodníků téměř přesáhl stovku a jen těsně nebyl překonán účastnický rekord z roku 2008. Konkurence se sešla více než kvalitní ve všech kategoriích. Ozdobou pak byl čerstvý Armádní mistr světa v moderním pětiboji – Martin Dvořák z Dukly Praha.

V dopoledních pochmurných hodinách se na start dětského závodu postavilo 8 chlapců ve věku 12-15 let. Vítězem se stal domácí Michal Švorc z Big Shock týmu. Obdiv přihlížejících ale patřil všem mladým závodníkům.

Novinkou byl vložený čistě plavecký závod, do kterého znovu nastoupili téměř všichni žáci startující dopoledne. Nejmladší účastnicí pak byla teprve sedmiletá Dominika Tvrdá z Varnsdorfu. Vítězství pro sebe znovu získal dle předpokladů varnsdorfský plavec Michal Švorc.

Ve 13.00 hod. byl zahájen hlavní závod dospělých, kde se daly očekávat tuhé boje nejen v jednotlivcích, ale také v čím dál prestižnějších štafetách. Mezi ženami nebylo pochyb o kvalitním představení „Loubkového divadla“, tentokrát v pořadí: 1. Ivana, 2. Kateřina. Na třetím místě pak doběhla ve svém prvním životním triatlonu Jacqueline Hubičková.

Mužům také dle předpokladů vévodil Pavel Jindra, specialista a český reprezentant v terénním triatlonu. Pod kotlem se mu snažil zatápět pouze jablonecký Michal Francke, pro změnu specialista na klasický silniční triatlon. Třetím místem absolutně pak překvapil věkem teprve junior, avšak velký talent, Matěj Zahálka z Libochovic. Vítězi v kategoriích se pak stali Michal Francke (M20), Pavel Jindra (M30), Pavel Suchý (M40), Jaroslav Balatka (M50).

Ve štafetách nakonec zvítězil Kerda team-Rockmachine ve složení Jarda Tuž (plavec), Vlasta Veverka (MTB) a Vláďa Šáfr (běžec). Nejrychlejším cyklistou dne byl domácí Tomáš Podrazil (v pořadí 3. štafeta).

Kdo si počkal na závěrečnou bohatou tombolu po vyhlášení výsledků, určitě nelitoval a při odjezdu do svých domovů se mohl dočkat i právě opět vykukujícího slunce.