Varnsdorf vypadl z poháru se vztyčenou hlavou

1. 10. 2009 - Jiří Sucharda
VARNSDORF - PŘÍBRAM 0 : 1

Ve 3. kole Ondrášovka Cupu (bývalý Pohár ČMFS) hostil Varnsdorf ligovou Příbram, které patřila většina průběhu prvé půle a ujala se vedení 0:1. Po změně stran domácí tým převzal iniciativu, ale kýženou branku se mu dát nepodařilo. Největší šanci zahodil Jordák. V přestávce utkání se diváci mohli podívat na fotbalové nadšení a dovednosti nejmenších fotbalistů Fotbalové akademie Šluknovského výběžku.

Branka 39. Klesa. ŽK Formáček, Jakobovský. 750 diváků. Poločas 0 : 1. Rozhodčí Hrubeš.

VARNSDORF: Kunc - Čapek, Vavroušek (83. Stehlík), Ginzel, Křemen - Kabele, Jakobovský, Kotiš (65. Chod), Jordák - J. Procházka (58. Grubhoffer), Formáček.

Hlasování tří nejlepších hráčů domácího týmu dle více jak deseti příznivců během hodinky po utkání: Jakub Kunc (12 hlasů), Michal Křemen (7), Ondřej Ginzel (5), Matěj Kotiš, Jarda Jordák a Jirka Procházka (po 4). Další hlasy obdrželi Aleš Vavroušek a Lukáš Jakobovský.

Trenér Zbyněk Busta průběh pohárového duelu komentoval slovy: V první půli jsme měli zbytečný respekt, byli zalezlí a více se bránili. O poločase jsme si řekli, že není co ztratit, nebudeme hrát antifotbal a je celkem jedno, zda dostaneme dva nebo čtyři góly. Hlavně se přičinit o to, abychom měli po utkání pocit dobrého fotbalu. Ve druhé půli spálil Jordák stoprocentní příležitost, zasloužili jsme si vyrovnání a byli lepším týmem. K uplynulému náročnému zářijovému programu (pět zápasů během 14 dní) trenér dále sdělil: Musíme se s tím vypořádat včetně zranění. Pohár pro nás skončil, nyní jedeme ven a čeká nás odpočaté béčko Slavie. Je to úděl. Uvidíme, jak se ta náročnost na nás projeví. ZdS