V seriálu Kolo pro život se daří Janu Strožovi

24. 5. 2010 - Jan Louka, DiS.
V prvním závodě největšího seriálu horských kol Kolo pro život, jimž byl Trans Brdy České spořitelny (trasa 55 km), vyhrál kategorii M19 po skvělém výkonu Jan Strož (celkově 9.) v čase 02:08:35 hod.

Jako 22. v M19 dojel Jiří Kalivoda, čas 02:24:08. V kategorii Elite připadlo 20. místo Michalu Malíkovi, který trať zvládl za 2:29:44 hod. J. Strož ovládl svoji kategorii i ve druhé části seriálu. Tou byl závod Příbramský Permoník Volvo Auto Hase (trasa 67 km) a vyhrál jej s dvouminutovým náskokem. V celkovém průběžném pořadí po dvou závodech mu patří čtvrté místo mezi všemi startujícími tohoto seriálu.
Na Autor 50 Český ráj v Branžeži prohnal profíky Jan Novota a připsal si další životní úspěch. Skončil sice čtvrtý za M.Bubílkem, M.Bínou a O.Bambulou (ztráta 45 s na vítěze), ale dalších několik profesionálů porazil v závodě, kde startovalo téměř 900 jezdců.
Na závodě Okolo Liberce (60 km) byla bohatá účast (390 závodníků) a velká konkurence. J. Novota v cílové rovince spadl a dojel nakonec 9. (2. v kategorii M20). Na 31. pozici byl klasifikován J. Kalivoda (10. v M20). V kat. M30 si připsal 33. příčku M. Ciprián a v kat. M40 26. J. Mádl a 28. J. Dužár. Smůlu měl V. Zemler, kterého postihly dva defekty, a proto dokončil závod v hloubi startovního pole. Krátkou trasu (30 km) vyhrál v Liberci v rámci všech mužských kategorií zcela jasně T. Podrazil s náskokem více jak dvou minut.
A ještě výsledky nejlepších varnsdorfských kolečkářů v horské MTB časovce na Jedlovou. St.chlapci, kadeti: 8. M. Švorc 16:02 min. Junioři, muži: 2. J. Podrazil 11:23, 3. T. Podrazil 11:40, 4. J.Novota 12:21. Veteráni I: 6. J. Švorc 13:11, 8. A. Vohanka 14:09. Veteráni II: 5. M. Marci 14:14, 10. M. Vohnout 14:48, 11. M. Spurný 14:53. Veteráni III: 7. J. Pospíchal 17:44, 10. P. Retych 19:58 min.