V bahně utopený Kellys Malevil Cup

30. 6. 2011 - Jan Louka, DiS.
Letošní ročník tradičních mezinárodních závodů bikerů Lužickými horami patřil snad k nejtěžším především pro neskutečné bahno po deštích, které dělalo problémy úplně všem.

Jedno, jakou si zvolili trať. Na té dlouhé (105 km) zvítězil J. Jobánek s časem 4:29:00 hod. a náskokem třiceti vteřin před V. Ježkem. Z varnsdorfských bikerů byl na 39. pozici (11. v M30) klasifikován J. Švorc v čase 5:26:49 hod., 124. (19. v M40) M. Vohnout a 126. (20. v M40) J. Dužár. Cíle dosáhlo 292 jezdců, z nichž některé dle sdělení jednoho z doprovodných motocrossařů na určité části trati zaskočila „přestřelka“ družstev paintballistů. Kolem 140 jezdců z různých důvodů nedojelo.
Na kratší trati (66 km) si prvenství zajistil S. Hejduk, který trasu zvládl za 3:05:25 hod. a s náskokem téměř pěti minut před dvěma německými soupeři. Na 7. místě (4. v M30) s odstupem dvanácti minut na vítěze dokončil závod J. Novota, na 70. (7. v M40) byl J. Mádl a na 110. J. Kroupa. Tento závod dokončilo 487 startujících, téměř 70 cílem neprojelo. Na závěr je vhodné připomenout, že na tratÍch kolem Malevilu by se v příštím roce mělo konat Mistrovství Evropy MTB.