Úspěšné loučení v hale

30. 4. 2010 - Jan Louka, DiS.
Doprovázejí-li loučení zpravidla slzy lítosti, v našem případě šlo o loučení radostné. Jablonecká hala byla 10. dubna svědkem zakončení letošní atletické halové sezony soutěžemi mládeže.

Za atletiku varnsdorfského Slovanu tam startovala mladší žákyně Barbora Lánská, ve starším žactvu Markéta Váňová a Matěj Brabník. Bára svou atletickou kariéru teprve začíná. Čas na 60 m za 8,89 s je začátkem velmi dobrým. Matějovi právě teď rostou dlouhé kosti, takže také začíná a učí se s novými rozměry svých končetin zvládnout dříve samozřejmý pohyb. Proto jeho 60 m v čase 8,89 s nebo 300 m za 47,96 s nejsou nijak oslnivé. Nejlepší formu si pro loučení schovala Markéta Váňová. Její výkon v krátkém sprintu na 60 m za 8,41 s byl druhým nejlepším v kategorii starších žákyň a současně osobním rekordem. Zlatou tečkou bylo poté absolutní vítězství v běhu na 300 m s velmi pěkným výkonem 45,25 s. Čas dosažený v jablonecké hale se strmými zatáčkami mnohé napovídá pro dráhovou sezonu. Ohlédnutí do minulosti říká, že oddílový rekord čtrnáctiletých dívek v běhu na 300 m drží Vlaďka Skalická časem 43,46 s, který zaběhla na stadionu Evžena Rošického při mezikrajovém utkání žactva v roce 1988. Na této trati to byl rok, ve kterém se žákyně Lída Formanová poprvé stala mistryní republiky. Její mistrovský výkon měl hodnotu 41,65 s. Přiznáváme, že tato reminiscence je poťouchle motivační. Co říkáš, Markéto? Udělala jsi nám obrovskou radost. Věříme, že své čtvrtkařské schopnosti teprve objevuješ. Blahopřejeme!