Úspěch basketbalového dorostu

17. 2. 2009 - Jiří Sucharda
Po prohře v Teplicích hostili muži TJ Slovan vedoucí tým Sluneta Ústí n. L. a prohráli 75:91 (34:46). Proti ní se dá obstát pouze se zdařilou střelbou a pokud tým je kompletní.

Chyběl však Buben a po necelé minutě odstoupil pro zranění kotníku Činka. Slovan první čtvrtinu vyhrál, když se dařilo podkošovým hráčům a nevytvářel chyby v rozehrávce. Ve druhé a třetí čtvrtině se však soupeř již prosadil, zvyšoval náskok a na konci nastoupivší mladí hráči skóre jen mírně korigovali. Body Voráček 25, Novotný 19, M. Doležal 10, Vakulenko 9, Relich 6, Golla 4 a Boháč 2.
Dorostenci zahájili nadstavbovou část soutěže v prostředí velkého favorita nejen utkání, ale i celé soutěže VSK TU Slavia Liberec. Oba předchozí zápasy soupeř jasně vyhrál, ale i největší favorit může klopýtnout, a to se výhrou 57:77 (17:13, 11:21, 16:21, 13:22) tentokráte stalo. Napomohla tomu nevídaná bojovnost po celý čas duelu, týmové a konečně i inteligentní pojetí hry a v neposlední řadě individuální výkony opor mužstva. Domácím nevycházelo vůbec nic. K výbornému výkonu se na nezvyklém postu podkošového hráče rozehrál Janoušek, přes zranění s přehledem dirigoval hru Horáček a přes počáteční zoufalou střelbu a zbytečné ztráty byl nejlepším střelcem a tahounem Smrčka. Tyto tři doplnili tradiční střelec Šimák a také Kopecký na doskocích a získaných faulech. Pochvalu ale zaslouží tým za plnění obranných úkolů. Body Smrčka 21 (3x3), Janoušek 19, J. Šimák 13 (2x3), Horáček 11 (1x3), Kopecký 9, Lehroch 2 a Pajma 2.
I starší minižáci uspěli proti týmu z Liberce, když v domácím prostředí porazili dvakrát BK Kondoři. Nejprve 72:47 (30:25), body Sovák 16, Hovorka a Zamrzla po 10, Bílý, Koudelka a Houngbendji po 6, Deutsch, Holubář a Daněk po 4, Kříž, Strnad a Stredák po 2 a ve druhém střetnutí 72:36 (22 : 26), body Bílý 22, Sovák 18, Strnad 10, Koudelka 8, Holubář, Deutsch a Kubelka po 4, Houngbendji 2. Starší minižáci hráli proti tomuto soupeři v sezóně již několikrát a vždy to nebylo snadné. V prvním zápase sice prohráli druhou čtvrtinu, ale naštěstí ta třetí podstatným zlepšením výkonu rozhodla o výsledku. Kondoři nebyli ani v dalším zápase odevzdaní. Dařilo se jenom první pětce, druhé ne, a tak ve 3. části hry prohrávali domácí o sedm bodů (28:35). Naštěstí se vzpamatovali a otočili stav na 38:36. Poslední čtvrtina byla již exhibicí, kterou vyhráli 34:0. Cenné, ale zároveň poučné vítězství, které toto družstvo posílá definitivně do finálových turnajů.