Tři výhry basketbalistů na úvod soutěže

8. 10. 2012 - Jan Louka, DiS.
Basketbaloví muži TJ Slovan Varnsdorf otevřeli novou sezonu dvěma zápasy v domácí sportovní hale. Z obou vyšli s plným bodovým ziskem. Navíc dokázali vyhrát i v prostředí BK Baník Most B.

Na úvod Severočeské ligy 2012-2013 hostili VSK Slavia TU Liberec a vyhráli 66:48 (19:8, 19:15, 10:13, 18:12). Nízké skóre, charakteristické pro úvod sezony, zapříčinilo i takřka hermetické uzavření podkošového prostoru domácího týmu v prvních minutách zápasu. Hosté tím dali koš ze hry až v desáté minutě úvodní čtvrtiny. Slabinou obou týmů byla střelba z pole, takže úspěšná trojka Vakulenka potěšila 75 diváků až se závěrečným klaksonem. Body Slovanu: Vakulenko 14 (1x3), Novotný 12, Voráček 10, Činka 9, Horáček 9, Šišulák 5, Relich 4, T. Doležal 2, Ticháček 1, nebodovali Lehroch a J. Beran.
Ve druhém domácím duelu zdolali basketbalisté Slavoj BK Litoměřice 97:87 (27:27, 18:17, 23:20, 29:23). Rezerva prvoligového týmu z Litoměřic tentokrát na vítězství nedosáhla, ale opět dokázala nastřílet úctyhodných 13 trojek. Obrana takovéto střelecké potence nám logicky činila značné potíže a nepomáhala ani několikerá změna obrany. V útoku jsme se ale mohli spolehnout na vysoké hráče, a když je střelecky podpořili i další hráči z lavičky, především Šišulák a v závěru i Doležal a Beran, dotáhli jsme před slušně zaplněnou halou zápas do vítězného konce. Nejvíce bodů Slovanu dali Voráček 27, Novotný 22 a Šišulák 22 (1x3). Přihlíželo 90 diváků.
V prvním soutěžním střetnutí venku vyhrál TJ Slovan nad BK Baník Most B 58:77 (16:24, 10:18, 16:14, 16:21). Mladý tým z Mostu sbírá v kategorii mužů především zkušenosti, v určitých fázích utkání hrál ale nebojácně a zásluhou „sparťana" Csesznoka také přímočařeji do koše. Slovanu se po vybudování pohodlného náskoku nadále dařily kombinace se zakončením, a i když domácí po nepřesnostech jeho kombinované sestavy stáhli ve třetí čtvrtině rozdíl skóre na deset bodů, s přehledem po prostřídání dokráčel k přesvědčivé výhře. Dobrý zápas odehráli Relich s Lehrochem. Body za Slovan zaznamenali Voráček 19, Buben 18 (2x3), Lehroch 16, Relich 10, Vakulenko 8, J. Beran 4 a Smrčka 2.