Tři body z Jihlavy skvělou pozvánkou na neděli

29. 3. 2012 - Jan Louka, DiS.
Druholigoví fotbalisté FK Varnsdorf překvapili druhou jarní výhrou venku, a to na půdě jednoho z favoritů druholigové soutěže v Jihlavě!

Zápas rozhodl v 17. minutě Alen Melunovič, kterého vyslal do brejku Ladislav Martan, a překonal dlouholetého gólmana Sparty Blažka. Domácí sice drželi většinu utkání míč na svých kopačkách, ale v koncovce byli bezzubí a potřetí na jaře vyšli střelecky naprázdno. ŽK spatřili Velický, Komárek – Kotiš, výhru hostů sledovalo 1890 diváků. Sestava FK Varnsdorf: Kovář - Tvaroha, Filip, Stehlík, Hozda - Kotiš, Cana - Martan (90. Pimpara), Breite (86. Hikspoors), Rudnytskyy - Melunovič (61. Chod). V neděli, na "apríla" přijede do Kotliny předposlední Most, který na jaře nastřádal při záchranářských pracech již sedm bodů a půjde mu o hodně. Lze tedy v nedělní odpoledne od 16.30 hod. čekat zajímavý duel.
Dorostenecká devatenáctka nastoupila doma proti Letohradu, týmu z dolní poloviny tabulky, stále s velkým množstvím nemocných hráčů (tentokrát Vomáčka, Honců, Ruszó, Šolc, Šolín). Přesto trenér P. Hradiský věřil v úspěch. Už ve 3. minutě však dorost po rohu nedokázal opakovaně odkopnout míč a inkasoval. Válek pak v dalším průběhu, kdy domácí měli navrch, zahodil penaltu a odmítl vyrovnání. Územní převaha po změně stran úspěch nepřinesla a do okryté obrany inkasoval dorost v 76. podruhé. V 80. minutě snížil na 1:2 Kučera, ale to už bylo na zvrat pozdě.