Tour de Feminin ovládla Thomasová, Nosková skončila šestá

11. 7. 2018 - Tomáš Secký, DiS.
Mezinárodní cyklistický závod v Českém Švýcarsku – Tour de Feminin vyhrála v konkurenci téměř 160 závodnic z celého světa Američanka Leah Thomasová ze stáje United Health Care.

Varnsdorfem projely cyklistky v rámci první a páté etapy Tour de Feminin. Na zlato dosáhla americká závodnice Leah Thomasová. Druhé místo obsadila ruská reprezentantka Jelizaveta Ošurkovová, třetí Sofie De Vuystová z Belgie. Té nepomohlo ani vítězství v poslední nedělní etapě, kterou vyhrála právě před celkovou vítězkou letošní tour. Nejlepší českou závodnicí byla Nikola Nosková. Mladá jablonecká rodačka v poslední páté etapě dojela šestá a stejné umístění obsadila i v celkovém pořadí. "Před startem poslední nedělní etapy jsem se cítila úplně špatně, vůbec jsem nečekala, že mi to půjde tak, jak mi to šlo. Říkala jsem si, že to odjedu jen v rámci tréninku, a kdyby mi to nešlo, tak se nic neděje. Ale už od první rychlostní prémie mi to jelo a pak už to bylo jenom lepší. Pokusila jsem se vyhrát vrchařskou prémii na Vápence, což se mi povedlo. Jsem ráda, jak to dopadlo," radovala se Nosková, která ve vrchařské soutěži skončila třetí.

Během pěti etap po Šluknovském výběžku závodnice zdolaly 400 kilometrů. Na start tour se kromě soukromých stájí postavilo také několik reprezentačních výběrů. Kromě Ruska vyslalo závodit do okolí Krásné Lípy své reprezentantky například Nizozemsko, Slovensko, Belgie, Francie, Kazachstán nebo Ukrajina. Příští ročník Tour de Feminin se pojede o týden později – od 11. do 14. července 2019.

Konečné pořadí: 1. Thomasová, 2. Ošurkovová , 3. De Vuystová

Umístění českých závodnic: 6. Nosková, 15. Machačová, 36. Bajgerová, 38. Van Neck, 76. Havlíková, 78. Pospíšilová, 80. Ungermannová, 83. Bohatá, 88. Voráčová, 90. Švihálková, 101. Dýrová Macháčková.