Strongman - Crossman Games 2013

1. 7. 2013 - Jan Louka, DiS.
V sobotu 15. 6. 2013 se na náměstí v Litvínově konalo klání pro silné muže. Soutěž byla zaměřená na silové a vytrvalostní sporty. Město Varnsdorf reprezentoval Mirek Tarnóczy z oddílu Northern Strongman Varnsdorf.

Celkem bylo pro soutěžící připraveno 6 disciplín. První disciplínou byl běh na 5 kilometrů. Následovalo přemístění a výraz jednoruční činky o hmotnosti 40 kg jednou rukou ze země až nad hlavu do napnuté paže. V časovém limitu 1 minuty ji zvedl Mirek osmkrát. Jako třetí byla na řadě farmářská chůze s kufry o váze 70 kg do každé ruky. Vymezena byla pro závodníky trať v délce 15 metrů, po zdolání úseku se závodníci otočili a snažili se běžet zpět. Někteří závodníci zvládli pouze jednu otočku a nedokončili druhý úsek a naopak jiní zvládli otoček více. Našli se i borci, kteří zdolali celý úsek 4 krát... Na tuto disciplínu byl časový limit 1 minuta. V tomto čase Mirek ušel 49,5 metrů. Čtvrtou disciplínou bylo veslování na 2 kilometry v co nejkratším čase. Tato disciplína doslova vysávala ze závodníků i poslední zbytky sil. Pátou disciplínou bylo převracení pneumatiky o hmotnosti 350 kg v časovém limitu jedné minuty. Tato disciplína byla nad síly některých závodníků. V daném limitu Mirek převrátil pneumatiku třikrát. Jako poslední byl připravený kamion o hmotnosti 11,7 tuny, který měli závodníci v co nejkratším čase táhnout za sebou 20 m na popruzích. Pořadatelé ale přecenili síly závodníků, nikomu ze zúčastněných se nepodařilo s kamionem pohnout ani o centimetr.
Závodníci předvedli svou hrubou sílu a hlavně vytrvalost. Odměnou jim byly kromě diplomů i ceny v podobě finanční hotovosti. Mirek Tarnóczy skončil na skvělém 5. místě. "Soutěž byla hodně náročná na kondičku, mezi závodníky vládla přátelská atmosféra, myslím, že jsme všichni, jak se říká, jeli na doraz. Děkujeme pořadatelům za netradiční soutěž a budeme se těšit na další ročník", uvedl v rozhovoru Mirek.