Stolně tenisoví maratonci

4. 12. 2013 - Jan Louka, DiS.
Poslední listopadový týden proběhl na varnsdorfském gymnáziu za podpory Grantového programu města Varnsdorf již třetí ročník 24hodinového maratonu ve stolním tenise.

Čtvrteční večer ovšem nešlo jen o sportování. Součástí akce byl také bohatý doprovodný program pro veřejnost, např. živá ZOO, Noc otevřených dveří, hry a soutěže, večerní výuka.
Páteční dopoledne se pak už neslo čistě ve sportovním duchu díky vloženému turnaji pro žáky ZŠ z Varnsdorfu a okolí. Každý turnaj má své vítěze i poražené. Největšími vítězi se však stali opravdoví maratonci Kryštof Novák a Dominik Čech ze septimy BGV, kteří přečkali celých 24 hodin nepřetržitě nad jedním ze stolů a během té doby uhráli neuvěřitelných 322 setů, což představovalo 6067 výměn. Klobouk dolů a velká gratulace.
A ještě něco ze zaznamenané statistiky: Za 24 hodin se odehrálo 181 zápasů, 1480 setů a 26 730 míčků. Z toho uvedení borci Kryštof s Dominikem ukrojili 23 zápasů, 322 setů a 6067 míčků. Nejmladším účastníkem byl Šimon Haufert (6 let), nejstarším Zdeněk Barborík (67). Turnaj pro příchozí dopadl v mužích (7 účastníků) takto: 1. Ptáček, 2. Barborík, 3. Novák. Ženy (5 účastnic): 1. Benešová, 2. Venclovská, 3. Svobodová.
Po maratonu a následném víkendu proběhl ještě turnaj ZŠ. Mezi mladšími žáky vyhrála Edisonka před BGV a ZŠ náměstí, mezi žákyněmi bylo pořadí BGV, Edisonka, ZŠ náměstí. V kategorii starších žáků vyhrálo Dolní Podluží před Edisonkou a BGV. Také u starších žákyň bylo nejlepší Dolní Podluží, druhé skončilo BGV a třetí ZŠ náměstí.