Starosta přijal mladé atlety, dosáhli mimořádných úspěchů

17. 4. 2023 - Tomáš Secký, DiS.
V pondělí 17. dubna přijal starosta města Jan Šimek na radnici mladé atlety TJ Slovanu Varnsdorf, kteří v uplynulém roce dosáhli několika mimořádných úspěchů.

Varnsdorfská atletika se může chlubit širokou základnou sportovců napříč disciplínami. Pravidelný trénink, vytrvalost a píle se v minulém roce projevila v podobě zisku několika cenných medailí z nejrůznějších závodů po celém Česku. Nejúspěšnějším byl Filip Hanzalík, který v kategorii mladší žactvo, posbíral nejvíce úspěchů. Namátkou lze zmínit první místo z Mistrovství České republiky ve vícebojích a pětiboji, první místo z Krajského přeboru v běhu na 60 a 150 metrů či první a druhé místo na Letní olympiádě dětí a mládeže v běhu na 60 metrů a 60 metrů překážek.

Dalším atletem, který získal řadu medailí, byl Ondřej Zajíček, který zazářil v Přeboru LK mladšího žactva ve skoku vysokém, kde pokořil laťku 1.47 metrů a získal první místo. Druhé místo si v Krajském přeboru připsal také v hodu oštěpem, přičemž oštěp letěl 34.19 metrů daleko.

Medailové úspěchy si připsali také Šimon Haufert za hod diskem s pokusem 36.7 metrů, což stačilo na druhé místo. Marek Košín na Pomerančovém mítinku zazářil ve soku vysokém (1.6 metrů) a bylo z toho třetí místo. Pozadu nezůstal ani Josef Tomašov, který zazářil v Krajském přeboru v běhu na 400 metrů – 1. místo, na Mistroství České republiky ve stejné disciplíně z toho bylo třetí místo.

Starosta města Jan Šimek osobně pogratuloval mladým atletům k získaným úspěchům a popřál mnoho štěstí do dalších závodů.