Spokojenost stolních tenistů

19. 2. 2009 - Jiří Sucharda
S první polovinou sezony se dá vyslovit spokojenost z hlediska dosažených výsledků a činnosti TJ Slovan Varnsdorf, oddíl stolního tenisu. V okresním přeboru se družstvo A umístilo na 5. a družstvo B obsadilo 6. místo, jen jeden bod za áčkem.

Ve Varnsdorfské lize (Memoriál M. Rameše) je za účasti 15 družstev (41 hráčů) v hodnoceném období na čele bez prohry družstvo Čendové I., následuje družstvo ,,3K´´ s jednou prohrou a na třetím místě jsou družstva Vypsaná fixa, Praha, Gambrinus atd. Na konci tabulky se krčí Čendové II., Spiders, Arbes.
Vánoční turnaj oddílů vyhrál Strnad před M. Charouzkem a P. Šimkem. Čtyřhru vyhrála dvojice Šimonek – M. Charouzek před duem Chlan ml. – J. Peleška. Díky patří těmto sponzorům: Obchod Vohnout, Restaurace Šimek a Stavební firma L. Žítek za občerstvení a ceny pro 21 účastníků turnaje. V dlouhodobější soutěži Grand Prix (5 turnajů) se za jednotlivá umístění počítaly získané body jako ve F1. Zvítězil Strnad před dvojicí Chlan ml. a Krejčí, kteří na druhém místě získali stejný počet bodů. Na počest 70. narozenin nejstaršího hráče oddílu p. S. Kroužka byl uspořádán turnaj ve čtyřhře (24 hráčů) a po dobrém výkonu zvítězila dvojice M. Exnar, Strnad před dvojicí Chlan ml., J. Peleška. Z uvedeného vyplývá, že nejlepším hráčem oddílu za PODZIM 2008 je hráč Václav Strnad, který v letošním roce dosáhne 60 let a pro svůj přístup ke hře i k tréninku dokázal, že je dobrým příkladem pro mnoho našich mladších hráčů.
Miroslav Exnar

Varnsdorfský bowling se prosazuje
Krásných úspěchů dosáhla S. Mišková. V Chomutově na Mistrovství amatérské bowlingové ligy (ABL) regionu Severní Čechy dokázala zvítězit a tím se kvalifikovala na MČR v Pardubicích. I tam se probojovala až do finálových vyřazovacích bojů, kde se první kolo play-off hrálo na součet 3 her. Zde byla vyřazena pozdější celkovou vítězkou o pouhých 16 bodů a se svým velice solidním naházeným průměrem 195 bodů. Nutno dodat, že dvě ze tří kol vyhrála S. Mišková, ale ve třetím její soupeřka smazala bodovou ztrátu 26 bodů a přidala další ve svůj prospěch. Proto bylo konečné deváté místo mezi 24 účastnicemi MČR malinkým zklamáním, jak sama podotkla varnsdorfská hráčka. Byla rovněž zahájena Českolipská amatérská bowlingová liga (ČLABL) - 1. liga. Varnsdorfskému týmu, ve kterém došlo k řadě změn, se úvod vydařil a dosáhl dvou výher. V sestavě Mišková, Bortel, Pácha, Trojan porazil Mineli 1360:1240 a dále KluKaBo 1342:1225 (sestava Mišková, Bortel, Kos, Pácha). Do týmu ještě patří M. Neumannová, R. Zich a M. Král.
Na přelomu roku se ve Varnsdorfu konal turnaj jednotlivců. Obhájcem prvenství byl J. Bortel, který i tentokráte zvítězil (průměr 176,8 bodů), druhý skončil M. Král (171) a třetí J. Kos (167,4). V sobotu 21. února se od 10.30 hod koná v Bowling baru také turnaj dvojic. R.P.