Skvělý vstup do soutěže

11. 8. 2009 - Jiří Sucharda
Výhra fotbalistů SK Slovan Varnsdorf na úvod soutěže

Úvodní kolo nového ročníku ČFL svedlo proti sobě čtvrtý (hosté) a pátý celek uplynulé sezony. Vzhledem k letním radovánkám (dovolené, prázdniny) a momentální přízni počasí přišel přesto do Kotliny celkem slušný počet diváků a zřejmě to nebylo jen tím, že vstup byl zdarma. Domácí se museli obejít bez zraněných Hyky a Procházky, kteří si přivodili zdravotní komplikace v průběhu letní přípravy. Z náhradníků do hry dále nezasáhl Ginzel, který se vrátil z hostování v Novém Boru.
Od počátku se ujal iniciativy Slovan a hned v úvodu mohl otevřít skóre, když centr Křemena jen lehce hlavou lízl Jordák a míč skončil v zámezí. Následovala Chodova nevydařená střela mimo a stejně si počínal Hřebeček z týmu hostů. V 17. minutě přišla asi největší šance Žižkova, když z dobrého centru šla prudká hlavička Turka těšně nad bránu Macháčka. Pak slabou střelu Kotiše pokryl gólman a ve 23. přišla perfektní kombinace Slovanu. Kabele s Chodem vyšachovali ve vápně obranu, míč dostal do gólovky zcela volný Hozda a jeho střelu pod břevno stačil brankař Boháč vyškrábnout na roh. Po půlhodině padla branka. Jordák zahrával roh, míč se ze skrumáže dostal k šestnáctce a Jakubovský přízemní střelou k tyči rozjásal diváky poprvé. Pět minut před přestávkou založili hosté vydařenou akci a Stehlík musel balón směřující do sítě odvracet do bezpečí. Macháček pak ještě musel zasahovat proti střele Nováka a to bylo z dějství první půle vše.
Vstup do druhé části zápasu domácím vyšel skvěle. Po třech minutách hry zahrával z pravé strany Jordák přímý kop a jeho zatočená střela skončila v síti. S jeho dalším centrem o chvíli později měl Boháč hodně starostí, ale svůj tým podržel. Žižkov se osmělil až po deseti minutách druhého poločasu, ale nepřesnou střelou. Z protiútoku po pravé straně přišla třetí branka. Po dobré přihrávce se před vápnem skvěle zbavil protihráče Jordák a bombou s pomocí břevna rozvlnil síť na 3:0. Tato branka hosty definitivně zlomila a do konce zápasu se jim už podařilo vybojovat jen dva rohy. Střelecké štěstí varnsdorfských ještě zkoušeli střídající Grubhoffer a také Kotiš, oba však mířili mimo bránu. Až v 83. se diváci ještě dočkali. Po nakrátko rozehraném nepřímém kopu se do míče opřel stoper Vavroušek a prostřelil vše, co balónu stálo v cestě. Jenom síť vydržela. Diváci volali „dejte jim bůra“ a jejich přání zkoušel naplnit Kotiš. Jeho střelu k tyči Boháč ale odvrátil na rohový kop. Vzápětí už sudí odpískal konec utkání, které hráči Slovanu zvládli k potěšení obecenstva skvěle.

SK SLOVAN VARNSDORF - VIKTORIA ŽIŽKOV B 4 : 0
Branky 48., 56. Jordák, 31. Jakobovský, 83. Vavroušek. Rohy 7:2. Postavení mimo hru 2:4. ŽK Jordák -Votava. 400 diváků. Poločas 1:0. Rozhodčí Bureš.

VARNSDORF: Macháček - Ježdík, Vavroušek, Stehlík, Křemen - Kabele (63.Grubhoffer), Kotiš, Jakobovský, Hozda (69. Formáček) - Jordák, Chod (80.Čapek) Trenér Zbynék Busta.

V. ŽIŽKOV B: Boháč – Votava (46. Ujec), Pilař, Balík (62. Brabec), Biško - Houžvička, M.Novák, M.Kočí, Hřebeček (85.Čermák) - Matějka, Turek. Trenér Roman Veselý.

Trenér Zbyněk Busta k zápasu uvedl: "Dokázali jsme soupeři vnutit svůj způsob hry a moc mu toho nedovolili. Přesto nám chybělo v prvním poločase více odvahy, drzosti a také i úspěšnější koncovka. Šance Jordáka v úvodu a pak také Hozdy se musí proměňovat. Vstup do soutěže je skvělý, jsem spokojený, ale nelze usnout na vavřínech."

Střelec dvou branek Jarda Jordák k utkání a svým brankám poznamenal: „Mám ze zápasu i svých dvou branek dobrý pocit, ale místo v základním jedenáctce či kádru není nikdy jisté a taky to tak beru. Na první gól mi přihrával Jirka Kabele. Při druhém si gólman špatně postavil zeď, já to kopnul na bližší tyč s tím, že to tam někdo tečuje nebo míč do sítě projde. Vyšlo to druhé.“

Z tipování sedmnácti fanoušků tří nejlepších hráčů Slovanu vyšli nejlépe Aleš Vavroušek (12 hlasů), Jarda Jordák (12) a Michal Křemen (9).¨