Skvělé finále dvouher mužů

21. 7. 2008 - Jan Louka, DiS.
Memoriál J. Malinovského, tradiční celostátní tenisový turnaj dospělých, se pořádajícímu domácímu tenisovému oddílu TJ Slovan protáhl díky počasí až do pondělí.

Poprvé v jeho historii se podařilo organizátorům přilákat na turnaj přední hráče krajského tenisu, z níž je většina poměrně vysoko i v celostátním žebříčku. Mnozí hrají v zahraničí a také univerzitní ligu v USA. Favorité potvrdili své ambice, zatímco domácí Jan Fischer skončil ve čtvrtfinále.
Čtyřhru (startovalo devět dvojic) již počtvrté vyhrál pár Mrkos, Rakušan (TK LTC Děčín), který porazil dvojici Kňourek, Kačín (TJ Uhřiněves Praha) 6:2, 5:7, 6:3. Bonbónkem a vyvrchlením turnaje bylo finále dvouhry mužů, jehož vítězem se stal Lukáš Gernát (LTK Liberec). Ten na cestě do finále vyřadil Rakušana, varnsdorfského Fischera, Habadu (Slavia VŠST Liberec) a tam porazil varnsdorfského odchovance Petra Pospíšila (TK Mnichovo Hradiště) ve velmi napínavém zápase 6:4, 3:6, 6:2. Pospíšil přešel do finále přes Hübnera (SK Matschball Česká Lípa), Ondečka (TK Česká Kamenice) a Mrkose. Vítěz turnaje měl v minulosti m.j. příležitost hrát přátelskou čtyřhru proti páru Borg, Noah, i když bohužel, s nepříznivým výsledkem. Vizitka finalistů : Lukáš Gernát (ročník 1982) kluby Česká Lípa, Teplice, Bohemians a Olymp Praha. Absolvent 1. českého tenisového gymnázia v Praze u pana Šmída, nyní v LTK Liberec a dále hráč v SRN i trenér dorostu, dosavadní vítěz zhruba 50 turnajů; Petr Pospíšil (ročník 1978) žáci, dorost, muži ve Varnsdorfu, od r. 1998 Mnichovo Hradiště, prozatím vítěz cca 30 turnajů, v současnosti aktivní hráč i trenér.
Rozhodčím turnaje byl František Korecký a více jak dvě desítky tenistů, kteří na turnaji letos startovali, přislíbili účast i v příštím ročníku. Po delší době byl ve Varnsdorfu viděn špičkový tenis, o to je větší škoda, že mezi početnými diváky tradičně chyběli zástupci TJ Slovan Varnsdorf.
Ing. Milan Hindrák, Zdeněk Sobota

Foto představuje finalisty turnaje před zahájením vzájemného souboje společně s předsedou tenisového oddílu TJ Slovan Varnsdorf.
Zleva Ing. Milan Hindrák, předseda pořádajícícho oddílu, Petr Pospíšil a Lukáš Gernát.