Sezona basketu pomalu končí

20. 4. 2012 - Jan Louka, DiS.
V utkáních se silnými soupeři se letos Slovanu překvapivě daří. A to až na dvě výjimky, z nichž jedna je béčko prvoligových Litoměřic, kde varnsdorfští basketbalisté hráli.

V první části bylo varnsdorfské družstvo ve městě Zahrady Čech lepším týmem, ale všechny jeho střely nenalezly svůj cíl, a tak domácí díky čtyřem trojkám vedli o bod. Když ze hry odstoupil zraněný Voráček a Slovanu nevyšlo pár přihrávek, pohybliví hráči domácích zakončovali z rychlých akcí, čímž si do dvacáté minuty vytvořili patnáctibodový náskok. Kdo doufal, že pauza může něco změnit, mýlil se. Hosté i nadále po neúspěšných zásazích inkasovali a neměli jak nápady na střelecké pozice, tak ani chuť a potřebnou rychlost v obraně. Nakonec neuhájili ani nepopulární stovku. Nezvládnutá druhá a třetí čtvrtina, kdy toho střelecky opět moc nevyšlo, se podepsaly pod možná až hrozivý výsledek 100:67 (18:17, 27:14, 31:11, 24:25). Body Slovanu Novotný 22, Tomek 9 (1x3), Buben 8 (1x3), Voráček 7 (1x3), Šišulák 7 (1x3), Činka, Vakulenko a Hovorka po 4, Lehroch 2. Nebodovali M. Šimák, M. Doležal a Ježek. V posledním utkání sezony doma prohráli muži s BK Česká Lípa 66:75, když po polovině duelu byl stav již 26:44.

Starší žákyně U15 odehrály závěrečné ligové zápasy. V Litoměřicích podlehly domácímu Slovanu, vítězi ligy A 97:31 (39:16) a v Chomutově třetímu družstvu tabulky BK Levharti 60:42 (24:16). Body v těchto utkáních: Maternová 14, Martinovská a Špičková po 13, Dědečková 11, Chvojanová a Natabou po 8, Hrabáková 4, Škvorová 2, nebodovala Chlanová.

Mladší žáci U14 zahájili finále týmů U14 Krajského přeboru středních Čech porážkami s BC Benešov 53:78 (21:26 8:16, 10:18, 14:18) a BA Sparta Praha 67:80 (16:19, 21:10, 14:26, 16:25). V Poděbradech podlehli 72:65 (18:16, 15:8, 17:18, 22:23) a 78:63 (23:17, 23:10, 19:12, 13:24).

Mladší minižáci TJ Slovan ukončili nadstavbovou část OP severních Čech o 4. až 6. místo. V prostředí BK Děčín prohráli 74:38 (26:23), když stačili soupeři a vítězi této nadstavby jen v prvním poločase. Před utkáním v České Lípě existovala v případě vítězství možnost postupu na celkové páté místo v tabulce. Domácí se ale hned od začátku ve skóre Slovanu vzdalovali. Hráčům nelze upřít snahu, ale zbytečné chyby, neúspěšná střelba a také 19 neproměněných šestek bylo příčinou porážky 35:54 (20:31). Body z obou utkání: Polák a Kodytek po 19, Hudeček 9, P. Pešek 8, Strnad 6, M. Pešek a Burda po 4, Vuong a Ježková po 2.