S bůrem z Opavy a porážka Zlína

23. 3. 2012 - Jan Louka, DiS.
Fotbalové jaro se rozjelo nejen ligovými soutěžemi dospělých. První odvetná střetnutí mají za sebou i dorostenci, zatím ale bez úspěchu.

S béčkem Sparty vyhrál varnsdorfský celek gólem „do šatny“. V Opavě stejným způsobem inkasoval, a když zkraje druhé půle dali domácí z PK druhý úspěch, naděje na dobrý výsledek rapidně ubyla. Navíc o chvíli později pomohla branková konstrukce (podobně ale domácím v první půli z hlavičky Hikspoorse). Když přidal domácí SFC mezi 73. a 75. min. další dvě branky, bylo rozhodnuto. Pátá trefa přišla už v nastaveném čase. Boj o lepší postavení ve středu tabulky rozhodla Opava rezolutně 5:0, varnsdorfskému FK chyběli pro čtyři ŽK Matěj Kotiš a Denis Cana. Zápas vidělo 1 800 diváků. Sestava FK: Kovář - Tvaroha, Filip, Stehlík, Hozda - Martan (59. Volf), Breite, Chod (46. Matejov), Rudnytskyy - Melunovič, Hikspoors (64. Mach).
Do sestavy doma proti Zlínu se vrátil zpět Kotiš a Cana. První poločas byl oboustranně špatný. Po obrátce se už bylo na co dívat. Nejdříve Matěj Kotiš sáhl do mošny své ekvilibristiky a technickou pará- dou dostal FK do vedení. Poté měl gólman Zlína hodně dalších starostí a lovil ještě jednou. Střelou k tyči rozjásal diváky Radim Breite a upravil na konečných 2:0. Byl to týmový výkon, naše výhra proti favoritu ze Zlína byla hodně důležitá. Tak okomentoval na webových stránkách klubu důležitý bodový zisk kouč Zdenko Frťala.
O dosavadních 22 gólů FK této sezony se podělili následující hráči - Alen Melunovič 6, Vlastimil Chod 5, Pavlo Rudnytskyy 3, Ladislav Martan a Radim Breite po 2. Po brance ještě přidali Miroslav Hozda, Jiří Stehlík a Matěj Kotiš, jedna byla vlastní. Druholigovým střelcům k 16. 3. průběžně vládli V. Vašíček (Znojmo) s 10 trefami před J. Mlikou (Most) s 9 a M. Strnadem (Vlašim) s 8 zásahy. Bez zajímavosti nejsou ani tresty v podobě žlutých karet FK (dosud 34). Radim Breite, Denis Cana, Matěj Kotiš, Pavlo Rudnytskyy a Miroslav Hozda viděli po 4 ŽK, pět hráčů zaznamenalo „žolíka“ dvakrát a šest fotbalistů jednou.
Dorostenecká U19 otevírala jaro v České lize s neporaženým libereckým lídrem tabulky. Podle trenéra Pavla Hradiského předváděl Liberec moderní fotbal a zápas měl plně pod kontrolou. Domácí předvedli v některých fázích duelu několik pěkných akcí, ale víceméně bez ohrožení branky. FK Varnsdorf U19 - FC Slovan Liberec U19 0:6 (0:2). Na Meteoru Praha hrál zraněními oslabený dorost FK důležitý zápas proti soupeři ze stejných pater tabulky a prohrál nešťastně vydařenou bombou z dálky 1:0.