Rodinný klan Šosů bral medaile

9. 7. 2014 - Jan Louka, DiS.
Že jablko nepadá daleko od stromu, platí v běžném životě obdobně jako ve sportu.

O naplnění tohoto sloganu se postarali Luboš Šos a jeho syn Richard (Oddíl silového trojboje Varnsdorf) v 5. ročníku soutěže v mrtvém tahu BOŘISLAVSKÝ GIGANT. Ani na této akci siláků nemohli jako podpora chybět oddílový kolegové Jan a Daniel Piankovi.
Než samotná soutěž započala, uskutečnilo se vyhlášení nejlepších lifterů v rámci loňského Grand Prix, což byla série několika závodů s více než stovkou účastníků po celé ČR. Mezi oceněnými samozřejmě nemohli chybět borci z OST, a tak si  Dan odnesl cenu za páté místo a jeho bratr Honza bral pořadí čtvrté. Letošní Gigant byl již také počítán do Grand Prix za rok 2015. Zpět k  soutěži. Každého závodníka čekaly jako obvykle tři pokusy. Výsledek byl stanoven odečtem zvedané činky mínus váha soutěžícího. Kdo získal nejvíce bodů, stal se vítězem své kategorie.
První se s našeho oddílu představil Richard. Lehoučkým základem na 190 kg začal sérii velmi zdařilých pokusů a zároveň se dostal do průběžného vedení mezi dorostenci. Druhým pokusem zdolal 205 kg a třetí pokus již znamenal nový osobní rekord a zároveň potvrzení prvního místa. Druhým adeptem na  medailový úspěch Luboš. Ten si obdobně jako syn v prvním pokusu hravě pohrál s činkou vážící 310 kg. Druhé místo kontroloval vzápětí pokusem na váze 325 kg. Velká škoda byla třetího odvážného vystoupení na 362,5 kg. Ten se nepovedl, a tak Luboš nakonec ukořistil druhé místo. Závěrem se sluší opět poděkovat městu Varnsdorf, které v rámci sportovní koncepce oddíl finančně podpořilo.