První letošní úspěchy cyklistů

17. 5. 2010 - Jan Louka, DiS.
Zima svoji vládu definitivně zabalila a s jarem se o slovo hlásí stále více cyklistických závodů, kterých se tradičně zúčastňují sportovci z našeho města.

Již poslední březnový víkend vyhrál Tomáš Podrazil v německém Bautzenu závod XC (cross country), úvodní podnik Schwalbe Cupu. Jely se i první maratony. V Jedomělicích na akci Přes dva kopce byly pro varnsdorfské cyklisty nejlepšími výsledky 6. a 26. místo na krátké trati. Postarali se o ně Jan Novota a Jan Mádl.
Padesátka kilometrů čekala zúčastněné cyklisty v Osečné při závodu Cyklorájem Podralsko. Skvěle si vedl Jan Strož, který udělal dramatický závod spolu s dalšími dvěma profiky. Dojel sice třetí, se čtrnáctivteřinovou ztrátou, ovšem další jezdec dorazil téměř za pět minut. Ještě lépe se mu vedlo na Cyklomaroton Tour 2010 – Okolobudějc, kde zůstal druhý o pouhých devět vteřin za vítězem. Startovalo téměř půl tisíce cyklistů a Honza potvrdil formu.
Také kvalitní XC v Teplicích nad Metují Aprílová osmička měla spoustu elitních závodících a T. Podrazil dojel 5. v kategorii ELITE. Méně se mu dařilo na prvním závodě Českého poháru v XC v Teplicích, kde si připsal do průběžného pořadí mezi padesátkou startujících dvacet osm bodů a skončil třináctý.
MTB maraton Bohemie - zahájení Pekla severu 2010 v Novém Boru měl vydatné zastoupení varnsdorfských vyznavačů kol. Kategorii mužů ovládl J. Novota a pátý byl Václav Šimonek ml. Ve veteránech I dojel 13. Jiří Švorc a 23. Milan Hozák. Ve veteránech II byl 7. Mirek Vohnout, 12. Milan Spurný a 13. Jiří Dužár. Ve veteránech III si pro 9. místo došlapal Pavel Retych.
Poslední informace v tomto výčtu závodů a umístění cyklistů našeho města je z kolečkářského podniku Po stopách praotce Čecha konaného u Roudnice. Václav Zemler se tam v kategorii veteránů umístil na velmi dobrém 5. místě a celkově byl 21. mezi osmdesáti borci.