Primát na Zeleňáku Strožovi unikl

24. 9. 2012 - Jiří Sucharda
Letošní ročník slavného amatérského závodu přinesl absolutní vítězství A. Vojty (22, KC Kooperativa SG) v čase 1:20:10 hod. s náskokem necelých tří sekund před J. Strožem (23, Alpine Pro Author).

Dalších šest cyklistů do osmého místa dojelo s velice nepatrnými rozdíly. Z nich si nejlépe vedli dva varnsdorfští jezdci! Třetí skončil T. Podrazil (1:20:22.06) a čtvrtý J. Novota (1:20:22,61), který navíc získal prvenství mezi M39. Zbylé tři přední pozice obsadili cyklisté z Německa. Další umístění Varnsdorfských - v M29 si 19. pozici zajistil M. Kozlok, v M39 dojel 13. A. Vohanka, v M49 byl 8. J. Dužár, 10. M. Vohnout, 14. J. Mádl a 19. J. Fabry. V M59 si 2. pozici vybojoval M. Spurný, 14. J. Zíta, 15. P. Spurný a 20. J. Juda. Mezi M69 byl 5. H. Michel, 8. A. Matušek, 9. M. Chyla, 11. P. Korba, 12. J. Podlešák a 18. P. Huebler.V kategorii Ž19-29 si zapsala 9. místo L. Dospělová, v Ž49 byla 4. H. Hulánová, 5. V. Šebestiánová a 7. R. Holubářová. Mezi Ž59 skončila 9. V. Nováková. V juniorech dojel D. Ďurovec na 7. pozici a v kadetech získali F. Holubář a D. Lejčko 4., resp. 7. místo. Kategorii koloběžek absolvovalo sedm nadšenců, všichni ze Sportovního areálu Jiřetín p. J. Závod dokončilo 428 jednotlivců, poslední dojel právě na koloběžce v čase kolem čtyř a půl hodiny.