TJ Slovan Varnsdorf, oddíl basketbalu, organizuje nábor chlapců ze 2. a 3. tříd (rok nar. 2000 a 2001) do přípravky družstva minižáků.

Úkolem pravidelných tréninků je položit základy pohybové kultury dětí, vytvořit návyk na pravidelné cvičení v kolektivu a v podmínkách všeobecné tělesné přípravy vést chlapce k výkonnostnímu sportu, který má v našem městě tradici. Tréninky jsou vždy v úterý a čtvrtek od 15.00 do 16.00 v tělocvičně pod náměstím.
Ing. Novotný

BASKETBALOVÍ ŽÁCI SE NEZTRATILI
V první polovině dubna proběhl v Příboru dvoudenní AIR-PORT OSTRAVA CUP 2009, 2. ročník Mezinárodního turnaje chlapců (ročník 1996 a mladších) v basketbalu, kterého se zúčastnilo i družstvo Slovanu Varnsdorf. Zde jsou jeho výsledky s komentáři. Slovan – BK Spartak Choceň 39:45 (28:21). V první půli se družstva střídala ve vedení. O nadějný náskok z poločasu jsme přišli ve druhé půli, kdy se nám nedařila střelba. Touto prohrou jsme se nakonec připravili o 2. místo. Slovan – BK Opava 78:19 (32:8). Nejslabší celek stačil jen v první čtvrtině utkání. Slovan – BK Povážská Bystrica 60:35 (24:11). Zpočátku vyrovnané utkání, kdy naši hráči neproměňovali mnoho střeleckých pokusů. Až třetí čtvrtina přinesla uklidnění a zvýšení náskoku. Slovan – Basketbal Svitavy 47:34 (23:15). Velmi důležité utkání o celkové třetí místo zvládli lépe naši hráči, kteří po celý zápas bojovali v obraně. Vítězství mohlo být výraznější nebýt opět špatné střelby. Slovan – BK Příbor 40:62 (20:34). V posledním zápase nám scházely síly a předností domácího celku byly dvě vyrovnané pětky. Body na turnaji celkově: Bílý 60, Sovák 47, Deutsch 31, Koudelka 21, Hovorka 18, Holubář 16, Kubelka 15, Strnad 12, Ježek 11, Kříž a Zamrzla po 8, Houngbendji 6, Koktán 5, Lukeš 4 a Kňourek 2. Po skončení turnaje byl vybrán Filip Bílý a Aleš Sovák do nejlepší 1. a 2. pětky turnaje. Ten byl velmi kvalitně připraven a organizován a pro naše hráče se stal dobrou prověrkou výkonnosti. Konečné pořadí: 1. BK Příbor, 2. BK Spartak Choceň, 3. Slovan Varnsdorf, 4. Basketbal Svitavy, 5. BK Povážská Bystrica, 6. BK Opava.