Pohár osvoboditelů zůstal opět doma

24. 5. 2010 - Jan Louka, DiS.
Varnsdorfská SPŠ technická pořádala tradiční fotbalový turnaj Pohár osvoboditelů, který se odehrál na umělé trávě v Kotlině.

Účastníky byly varnsdorfské školy SPŠT, SŠS+CR, gymnázium, VOŠ+SPŠ a dva českolipské týmy SOU+U 28. října a SOU+U Palackého. Nejdříve se hrálo ve dvou skupinách, následně dle umístění o konečné pořadí a všechny zápasy na 2x15 minut. Výsledky skupiny A: SPŠT – SŠR+CR 1:1, - SOU+U Palackého 4:0; SŠR+CR - SOU+U Palackého 1:0; Výsledky skupiny B: SOU+U 28. října – VOŠ+SPŠ 3:1, - gymnázium 2:1; VOŠ+SPŠ – gymnázium 2:0. Zápas o 5. místo: gymnázium - SOU+U Palackého Česká Lípa 4:0. Hru dirigoval Šimi, padly pěkné góly a jeden z PK. O 3. místo: SŠR+CR - VOŠ+SPŠ 4:1. L. Nagy mohl za stavu 3:0 snížit z PK, ale gólman jej vychytal. Ve finále se potkala domácí SPŠT a českolipské SOU+U 28. října. Hrálo se dlouho bez branek, hostující hráč z přímého kopu trefil břevno, na druhé straně domácí borec po pěkné kombinační akci zase tyč. Minutu před koncem Českolipští faulovali před vápnem, trestný kop zahrával Zadina a dobře trefeným míčem k tyči překonal jak zeď, tak i marně zasahujícího gólmana. Výsledek 1:0 znamenal výhru SPŠT Varnsdorf a obhajobu prvenství.
Nejlepším gólmanem turnaje byl vyhlášen Rostislav Bačkovský z VOŠ a SPŠ, nejlepším hráčem Jirka Winzig ze SPŠT. Za všechny týmy nastoupili někteří aktivně hrající fotbalisté (dorostenci), ale jejich fotbalové dovednosti ve většině příliš nepřevyšovaly bojovnost a zápal ostatních. To není pro fotbalovou budoucnost prvně uvedených příliš dobré konstatování.