Po výhře se Zlínem pátí

4. 10. 2012 - Jan Louka, DiS.
Fotbalisté FK Varnsdorf mají za sebou další dva zápasy podzimní části druhé ligy. Dorost dvakrát nešťastné prohrál shodným a těsným výsledkem.

První polovinu podzimu uzavřel FK Varnsdorf v 8. kole na stadionu populárních Bohemians 1905, kde si do 20. minuty vypracoval díky Martanovi a Canovi dobré střelecké příležitosti. Před půlí chyboval při odkopu gólman Sňozík, čehož využil Marek Volf a určil poločasové skóre 0:1. Hned po změně stran domácí po pohledné akci srovnali na 1:1 a převzali iniciativu. Obrana FK pracovala dlouho dobře. Deset minut před koncem však zapomněla po centru zleva na volného Moravce, který trefil odkrytou branku a bylo to 2:1. Hosté poté vsadili vše na útok, což vedlo už jen ke dvěma dobrým gólovým možnostem domácích. Žluté karty v duelu viděli Cseh - Zieris, Cana, Jakobovský, Schubert, Volf, přihlíželo 3 490 diváků.

Dalším soupeřem varnsdorfských doma byl Zlín, který zatím zůstává dlužen své pověsti a trénuje jej Aleš Křeček. Tradiční úvodní nápor domácí zužitkovali gólem Pimpary hlavou ve 21. minutě. A když v 51. po dlouhém autu vsítil Breite druhý úspěch, nastalo veselí. Soupeř ještě zlobil, ale stav 2:0 se už neměnil.

Dorost U19 vedl v Kolíně ve 25. minutě góly Vinše a Kučery již 0:2. Domácím poté stačilo deset minut (!) na otočení výsledku, který tak ve 38. min. zněl 3:2. Snaha o vyrovnání pak už byla marná a u hráčů FK přibývalo zbytečné nervozity. Přes kvalitu soupeře dorostencům unikl minimálně bod a uvedený stav zůstal zachován.

V dalším kole se v Kotlině představil Letohrad, ten nasbíral stejný počet bodů jako dorost FK, tedy devět. Skóre 15:12 ze sedmi zápasů sice hovořilo pro domácí (hosté 18:27), ale Hosté v úvodu nedali PK a z dálky trefil krásně Halbich, posila z Nového Boru na 1:0. Po kiksech obrany pak soupeř zvrátil stav na poločasových 1:2 a až v 75. vyrovnal Halbich. Téměř vlastní gól po rohu nakonec přiřkl výhru 2:3 Letohradu.