Plavci z MČR v Praze Podolí opět s medailemi

21. 6. 2010 - Jan Louka, DiS.
Od soboty 19. června do neděle 20. června se konalo v Praze MČR staršího žactva.

Z našeho plaveckého oddílu TJ Slovanu Varnsdorf se na tuto soutěž kvalifikovali celkem 3 plavci. Družstvo bylo ve složení Karolína Špičková, Lenka Bendová a Michal Švorc. Karolína odjížděla na toto mistrovství jako jedna z favoritek a stala se 2x mistryní ČR a to v disciplínách na 100 m a 200 m prsa. V dalších disciplínách obsadila 3. místo (200 VZ, 50 VZ, 200PZ a 100 VZ), a tak si ze šesti závodů přivezla do Varnsdorfu celkem 6 medailí. Nejlépe zaplavaný závod byl 200 metrů prsa, kde opravdu zvítězila o třídu a svým osobním rekordem 2:47,94 si opět řekla o reprezentaci pro rok 2010/2011.
Velice překvapil Míša Švorc, který v disciplínách na 100 m VZ a 200 m polohový závod přivezl 2 stříbrné medaile. Dále Michal obsadil 1x 4. místo na 200 znak a 5. místo na 50 VZ.
Kvalitní příprava plavců proběhla za podpory Ústeckého kraje.