Opět mrazivý běh na Jedlovou

31. 5. 2009 - Jan Louka, DiS.
Za chladného počasí se vydalo od startu z jiřetínského sportovního areálu na trať Českého poháru v běhu do vrchu na Jedlovou horu téměř osmdesát odvážlivců. Přední příčky obsadili členové reprezentace ČR, ale ani běžci z nejbližšího okolí se neztratili.

Vynikající výkon podal Jiří Podrazil, čtvrtý v hlavní kategorii. V kategorii juniorů obsadil třetí místo Ondřej Motl z TJ Rumburk a stejné místo i rumburská Alena Winterová ve veteránské kategorii nad 55 let. Další umístění varnsdorfských závodníků: 12. Jan Šebs, 17. Milan Lanča. Nejstarším účastníkem byl František Bém z Liberce (82 let). V srpnu proběhne v této běžecké disciplíně kvalifikace na MS v Itálii. Ta se uskuteční 22. srpna opět v Jiřetíně, konkrétně na sjezdovkách lyžařského areálu na Jedlové. Toto klání zaručuje kvalitní účast celé české běžecké špičky.