Olympiády nejlépe zvládla ZŠ Edisonova

14. 6. 2011 - Jan Louka, DiS.
Program Varnsdorfského sportovního léta 2011 uzavíraly Olympiády varnsdorfských škol obou stupňů.

Dříve se ukutečnila Olympiáda ZŠ I. stupně, ve které soutěžili chlapši i děvčata jednotlivých škol v atletice, basketbalu a florbalu, kluci pak měli navíc fotbal. Nejlepší sportovní dovednosti předvedli chlapci ZŠ Edisonova, kteří zvítězili v atletice a basketu, ve florbale byli druzí a třetí ve fotbale. Pozadu nezůstali jejich soupeři ze ZŠ náměstí. Ti vyhráli fotbal a florbal, v atletice získali druhé místo a v basketu třetí. Při rovnosti bodů (součet umístění z jednotlivých disciplín) rozhodovalo o vítězi umístění v atletice.
Konečné pořadí škol – chlapci: 1. ZŠ Edisonova 7 bodů, 2. ZŠ Náměstí 7, 3. ZŠ Seifertova 13, 4. ZŠ Karlova 15, 5. ZŠ Bratislavská 19.
V kategorii dívek si nejlépe počínala rovněž ZŠ Edisonova s vítězstvím v atletice, florbalu a druhým pořadím v basketu. O druhé místo svedla souboj děvčata ZŠ náměstí a ZŠ Karlova. Zisk stejného pořadí v atletice rozhodlo pro ZŠ náměstí.
Konečné pořadí škol – dívky: 1. ZŠ Edisonova 4, 2. ZŠ Náměstí 7, 3. ZŠ Karlova 7, 4. ZŠ Bratislavská 14, 5. ZŠ Seifertova 15 bodů.

Na Olympiádě ZŠ II. stupně byl urputný souboj o místa na „bedně“ mezi třemi školami v kategorii kluků a závěrečném umístění rozhodovalo pořadí v basketbalovém turnaji.
Konečné pořadí škol – chlapci: 1. ZŠ náměstí 8 bodů (basket 1., florbal 3., malý fotbal 1., volejbal 3.), 2. Gymnázium Varnsdorf 8 (2.,1.,3.,2.), 3. ZŠ Edisonova 8 (3.,2., 2., 1.), 4. ZŠ Seifertova 18 bodů.
Mezi děvčaty ZŠ II. stupně rozhodl o vítězi zisk dvou prvenství a jednoho druhého pořadí.
Konečné pořadí škol – dívky: 1. ZŠ Edisonova 4 (basket 1., florbal 2., volejbal 1.), 2. Gymnázium Varnsdodrf (2., 1., 2.), 3. ZŠ náměstí 10, 4. ZŠ Seifertova 12 bodů.
Pořadatelé z komise pro tělovýchovu a sport (KPTS) oceňují výkony všech zúčastněných reprezentatntů škol a těší se na další podobná zápolení a setkání.