O závody nemají cyklisté nouzi

27. 6. 2009 - Jiří Sucharda
Z velkého množství účasti na akcích a tam dosažených výsledcích varnsdorfských bikerů byly vybrány jen ty s jejich nejpřednějšími umístěními. Seriál závodů horských kol pro širokou veřejnost Peklo severu ...

měl další dva díly v podobě Okruhů pod Jehlou v České Kamenici a třetím kláním byl Maraton Bohemia v Novém Boru. Heroický výkon tam předvedl Jirka Podrazil, který jel dvě třetiny trati sám, suverénně vyhrál a je v čele i po třech závodech seriálu z devíti. Jan Novota šlapal s jeho bratrem Tomášem ve skupince pronásledovatelů. Ten skončil nakonec mezi muži druhý, J. Novota osm kilometrů před cílem přetrhl řetěz, takže doběhl do cíle ještě jako patnáctý celkově a čtvrtý v kategorii (průběžně je 2.). Osmý dojel V. Šimonek ml. (průběžně 6.). Mezi kadety obsadil druhé místo D. Kubík (průběžně vede). Ve veteránech II se nejlépe vedlo M. Spurnému, který dojel šestý a třináctý byl M. Vohnout. Průběžně jim zatím patří 4. a 8. příčka. Ve veteránech III došlapal P. Retych na osmém místě. V ženách byla čtvrtá V. Koktová a svoji kategorii po třech závodech vede.
V České Kamenici se jel také druhý závod Českého poháru v XC. Nejdrsnější trať v ČR se v deštivých podmínkách stala téměř nesjízdnou a fantasticky ji zvládl Tomáš Podrazil, který mezi Muži OPEN dojel na 2. pozici. Na ABB Cupu v Jablonci (54 km) byl 5. J. Novota (1. v kategorii M 30), 14. T. Podrazil (5. v ELITE) a 17. J. Švorc (5. v M 40). Na krátké trati (33 km) dojel 8. J. Švorc ml. (4. v MK/18). V cyklo-maratonu Okolo Liberce na krátké trati (30 km) patřila 8. příčka J. Švorcovi ml. Na závodu AUTHOR Král Šumavy (100 km) v Klatovech si skvělé 5. místo celkově vyjel J. Novota, J. Mádl tam skončil 8. v kategorii MD 2.