Nevydařené zahájení sezony

31. 7. 2013 - Ing. Lukáš Vébr
Vykročení do čtvrté druholigové sezony pro FK Varnsdorf nedopadlo podle představ. V úmorném vedru měli domácí do 25. minuty dobré tři příležitosti, hosté atakovali jen zřídka a hrozili z brejků.

První příležitost zahodil již ve 3. minutě Kotiš, když přesnou přihrávku zprava poslal přes břevno hostující brány. Pak se ještě karvinský brankář několikrát protáhnul při zákrocích a chasníci se severu Moravy vážněji zahrozili chvíli před půlhodinou hry. To si ještě obrana s gólmanem Porcalem poradila. Ve 35. minutě se už ale samostatně prosadil Vladavič a bylo 0:1.

Po změně stran měla Karviná další šance. První zahodila a druhou po Fialově střele z dálky zvýšila na 0:2. Domácí dřeli, měli ještě nějaké příležitosti, ovšem gólman hostů Paleček svůj tým držel. Kapitulovat musel až po svém faulu v 89. minuzě a následném pokutovém kopu, který proměnil Matěj Kotiš na konečný stav 1:2. Snaha o vyrovnání ve čtyřminutovém nastavení byla již marná a 600 diváků se domácích oslav nedočkalo. Snad tedy bude pro varnsdorfský celek platit úsloví „první prohrání do kapsy nahání...“. Příští sobotu 3. srpna v podvečer čeká utkání venku s Táborskem.

Branky: 89. Kotiš z PK – 34. Vladavič, 73. Fiala.

Sestava FK Varnsdorf: Porcal – Zbrožek, Filip, Tvaroha – Kotiš (K), Cana (41. Daníček), Jakobovský, Rudnytskyy – Mikinič (56. Breite), Volf (68. Synek), Schubert.