Nejmenší basketbalisté okusili velký turnaj

28. 5. 2009 - Jiří Sucharda
Nejmladší minižáci Slovanu Varnsdorf se zúčastnili Akademického poháru v Praze, který pořádala Sparta Praha. Jejich výsledky: BA Sparta Praha - Slovan 48:22 (32:12).

Rozhodla 1. čtvrtina zásluhou naší nepozorné obrany a špatné střelby. Slovan - České Budějovice 40:38 (21:20). První čtvrtinu jsme prohráli, ale druhá pětka zápas do půle otočila. V poslední části se bojovalo do poslední vteřiny, ve které vítězný koš zaznamenal Lukáš Svoboda. BK Pardubice – Slovan 69:12 (44:2). S vítězem 2. skupiny a pozdějším celkovým vítězem jsme drželi krok jen v úvodu první čtvrtiny. Zápas o 3. místo: BA Sparta Praha - Slovan 67:20 (29:13). Soupeř nás předčil v obraně, rychlosti i střelbě. Celkové pořadí: 1. BK Pardubice, 2. USK Praha, 3. BA Sparta Praha, 4. Slovan Varnsdorf, 5. Č. Budějovice, 6. Plzeň. Pořadatel uspořádal i vložené disciplíny. V driblinku zvítězilo naše družstvo ve složení: Ježek, Vašut, Svoboda, Kňourek a Lukeš. Z celkem 94 zaznamenaných bodů Slovanu dali Svoboda 26, Lukeš 19, Vašut 14, Ježek 11, Marek 8, Pasovský 6, Palička 4 a Němec, Kňourek, Zadina po 2. Účast na tomto turnaji byla pro hráče odměnou za jejich velmi dobré výsledky během sezony.