Model klub pořádal závody i v zimě

17. 3. 2009 - Jiří Sucharda
V polovině února proběhlo šesté a poslední kolo seriálové soutěže pořádané modelářskými kluby Mikulášovic,Vilémova a Varnsdorfu pod názvem „Nejsevernější Házedlo“.

Soutěž se uskutečnila na pláních u Mikulášovic za účasti 21 soutěžících Šluknovského výběžku a Děčína. Kategorii mladší žáci obsadil pouze Varnsdorf a zvítězil D. Koutný výkonem 788 s ze čtyř započítávaných výkonů před D. Járou (515 s) a M. Podroužkem (474 s). Věkové kategorie starších žáků a juniorů byly obsazeny po jednom účastníkovi z Vilemova a z Mikulášovic. V kategorii seniorů zvítězil varnsdorfský S. Rudinský (1874 s) před L. Paťhou (1688 s) z Mikulášovic J. Štohanzlem (1660 s) z Varnsdorfu. Na loňského mistra republiky Luďka Třešňáka (1415 s) z Vilémova zbyla jen bramborová medaile. Jednotlivá kola soutěže byla provázena nepřízní počasí, kdy závody znepříjemňoval vítr, sníh a mlha. Soutěže se po dlouhé době účastnil nejmladší modelářský dorost a snad se nová varnsdorfská šestice žáků bude i nadále úspěšně rozvíjet.
V únoru se také konala soutěž „Halový Žuch 2009“ ve sportovní hale ve Vilémově za účasti 20 soutěžících v kategorii Házedla. Z devíti uskutečněných letů se započítávala jen tři nejlepší. Mladší žáci (6 startujících): 1. J. Miga, Vilémov 36,8 s, 2. J. Novotný, Vilémov 27,8 s, 3. D. Pecinovský, Varnsdorf 21,7 s. Junioři a senioři (14): 1. J. Kubeš, Praha 84,6 s, 2. Schiefendecker, Louny 80 s, 3. V. Privara, Děčín 78,2 s. Kategorie A6 (modely s gumovým pohonem vrtule a o váze 3 gramy, ) - žáci: 1. D. Jára 181 s, 2. D. Pecinovský 107 s, 3. S. Staudigelová 82 s (všichni Varnsdorf). Junioři a senioři: 1. E. Belo, Varnsdorf 228 s, 2. R. Horák, Terezín 218 s, 3. S. Rudinský, Varnsdorf 208 s. Tuto halovou soutěž uspořádal LMK Vilemov pod vedením ing. Zdeňka Hykše.