Letní zápřah cyklistů

22. 8. 2008 - Ing. Lukáš Vébr
V průběhu června a července se uskutečnila řada akcí, na kterých nechyběli varnsdorfští borci. Závody jsou seřazeny chronologicky tak, jak za sebou následovaly.

Jely se Lužické sedmistovky (takticko-desorientační MTB maraton) - absolutně specifický závod v jedinečném podání (úkolem je objet 10 kopců nad 700 m, jedno kudy, jedno jak, kdykoliv start). Traťový rekord se posouvá každým rokem a i letos se o něj postaral famózním výkonem Jirka Švorc v jednotlivcích výkonem 4:10 hod. Ještě nutno podotknout, že je to závod dvojic a Jirka je všechny porazil. Bylo tam hodně varnsdorfáků, takže vše je ve výsledcích na http://www.l700.wz.cz/download/l700_13.pdf

Konal se i další díl seriálu ROHAS CUP, silniční závod na 75 km v České Lípě (Žandovský maraton). Jan Novota byl celkově 5. (4. v kategorii), Milan Spurný vyhrál kategorii horských kol. Výsledky na http://www.clcyklo.kvalitne.cz/

Jan Novota se zúčastnil i triatlonu Doksy. Jeho první letošní triatlon mu vyšel dokonole a celkově jej vyhrál. Výsledky bohužel nikde na webu nejsou k nalezení.
Především se ale jelo Mistrvství ČR na silnici, kterého se zúčastnili i Honza Strož a Michal Malík Takové závody se většinou nedokončují a kluci taky takticky objeli asi 120 km a pak ze závodu odstoupili.

Fofr Cup, další díl Pekla severu - výsledky: st. žáci - 2. Jirka Švorc ml.; kadeti - 2. Matej Volf; junioři - 2. Jirka Kalivoda; muži - 3. Honza Strož (vedl skoro o minutu a v posledním sjezdu někde špatně sjel z trati, a tak se propadl - jinak by vyhrál), 5. Michal Malík; veterani 1 - 4. Jirka Švorc; veterani 2 - 8. Martin Marzci, 10. Venca Zemler, 11. Milan Spurný, 12. Míra Vohnout, 24. Jirka Fábry, 30. Miloslav Král, 35. Venca Šimonek; veterani 3 - 6. Jarda Juda, 8. Pavel Retych. Komplet výsledky na http://www.bikebase.cz/serialn.php?RESULTS&RACE&RACEID=822

J.Novota s Ondrášem Švarcem závodili na Jizerskohorském muži - takový speciální triatlon, kdy po plavání a horském kole následuje vynáška půlky váhy triatlonisty asi 2 km do sjezdovky, nahoře to člověk shodí a běží okolo po cestě asi 3 km dolů. Krásná akce, jen počasí bylo drsný, nahoře v Jizerkách 8 st., pršelo a my jen v plavkách..Vyhrál bývalý profík v triatlonu Štěpán Chroustovský, Honza byl za ním 2., Ondra 5. a jako tým jsme takhle ve třech vyhráli. Výsledky by se měly být na http://www.jizklub.cz/jhm.php

Mistrovství ČR v XC, tedy vrchol sezóny v cross country. Žáci - 16. Jirka Švorc ml.; junioři - 49. Jirka Kalivoda; kategorie ELITE - 25. Honza Strož, 33. Michal Malík; http://www.mtbs.cz/Kalendar/Vysledky/vysledky_mistrovstvi_CR_MTB_XC.html

Tým Jana Novoty jel v Rakousku jeden z největších maratonů v Evropě - Salzkammergut Trophy. Výborně si počínal Jirka Švorc st., který dokončil 66., 142. byl Honza Mádl, 174. Honza Novota (jeden defekt a přetrženej řetěz), 521. Jirka Dužár. http://www.sport-timing.at/results/results_overview.php?Event_ID=1438
Na Kytlickém minitriatlonu, kde byla velká účast, skončil na 3. místě celkově Ondřej Švarc. Výsledky zde http://www.bikebase.cz//racen.php?RESULTS&RACEID=785

J.Novota závodil na Českém poháru X-TERRA. Poprvé letos a po návratu z Alp, kde toho opravdu najezdili strašně moc, to začíná být asi znát. Nikdy totiž nebyl lépe než nyní v Plzni (celkově 7. místo a v kategorii 3.). Měl i 3. čas kola !!! Bohužel, výsledky na webu xterra.cz nebyly po závodě k mání.

Houmr triatlon v Jiříkově - 4. Venca Zemler, 9. Lukáš Vébr, 23. Arnošt Haufert. Výsledky zde http://spreadsheets.google.com/pub?key=p3-I51fLRYe5T5lNd0lheXw