Kytlice 2011 X Duatlon

3. 10. 2011 - Jan Louka, DiS.
Finálové klání Libereckého poháru v triatlonu i duatlonu, zároveň Mistrovství Libereckého kraje v duatlonu, Pohár Cyklorenovy, závod pro širokou veřejnost a hlavně pro všechny, co mají rádi zábavu a sport v příjemném prostředí Lužických hor, to byl Kytlice 2011 X Duatlon.

Ten letošní se, bohužel, konal na blátě, distance závodu však byly zachovány z předchozích ročníků (5 km běh – 20 km MTB – 3 km běh). Mezi jednotlivci zvítězil P. Jindra (TT Cyklorenova Cvikov) s odstupem pouhých dvaceti pěti sekund před J. Franckem. Na stupně vítězů je jako třetí doprovodil varnsdorfský Jiří Švorc (Big schock team) a osmý byl klasifikován Aleš Vohanka (CC Varnsdorf). Helena Erbenová (Bižuterie Jablonec n.N.), známá především z běhu na lyžích, vyhrála mezi ženami, hned za ní skončily sestry Loubkovy ze cvikovské TT Cyklorenovy.
Dramatický souboj nabídly mužské štafety, kde s více jak minutovým náskokem díky hlavně MTB části závodu zvítězili V. Šafr s J. Matouškem (Triatlon Hrádek n. N.). Pouhých deset sekund pak rozhodovalo o dalších pořadích. Lepší běh mělo duo T. Krutský a F. Landa před třetími R. Papíkem s J. Novotou (TT Cyklorenova). V kategorii veteránů si také třetí pozici zajistil Mirek Vohnout (CC Varnsdorf). Více informací lze nalézt na webu www.xdk.cz